تبلیغات
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.حضرت علی(ع) - باز هم استخدام سراب گونه وزارت چفت ببخشید نفت !
 
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.حضرت علی(ع)
(سلامتی امام زمان صلوات )
درباره وبلاگ


آنكه پاداش الهی را باور دارد، در بخشش سخاوتمند است. حضرت علی(ع)

مدیر وبلاگ : ولایت عشق
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظر بدون تعارف
خبر ۲۹ مهر ۹۳ استختام : وزیر نفت قول داد قبول شدگان آزمون استخدامی جذب شوند
رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: عصر امروز بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت مهمان کمیسیون انرژی بود تا به سوال چند تن از نمایندگان پاسخ دهد.

علی مروی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تشریح جلسه امروز (دوشنبه، ۲۸ مهرماه) کمیسیون انرژی گفت: طبق برنامه صبح امروز جلسه ای با حضور وزیر نیرو داشتیم که به علت میزبانی وی از نخست وزیر ارمنستان این جلسه برگزار نشد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در ادامه به جلسه عصر امروز اشاره کرد و گفت: عصر امروز بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت مهمان کمیسیون انرژی بود تا به سوال چند تن از نمایندگان پاسخ دهد.

وی افزود: در این جلسه یکی از سوال کنندگان حضور نیافت و سوال کننده دیگری نیز از مطرح کردن سوال خود منصرف شد.

مروی در ادامه به سوال رسایی و شکر خدا موسوی اشاره و عنوان کرد: سوال این دو نفر مبنی بر عدم جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت بود که در نهایت با پیگیری های گذشته کمیسیون انرژی قرار شد تعدادی از آنها که مجوز گرفته اند استخدام شوند و بقیه نیز با همکاری معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری به محض صدور مجوز و به تدریج در یک بازه زمانی ۱۲ تا ۱۶ ماهه به استخدام در بیایند.

وی همچنین به سوال قاضی پور، نماینده مردم ارومیه اشاره و خاطرنشان کرد: نادر قاضی پور شش سوال از وزیر نفت داشت که درباره سه سوال قانع و درباره دو سوال نیز قرار شد پیگیری های لازم جهت بررسی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: نادر قاضی پور سوال دیگری نیز مبنی بر وجود اشکالاتی در طرح توسعه میدان مشترک سلمان میان ایران و امارات از زنگنه با این مضمون که برای خط انتقال لوله مشکلاتی پیش آمده است، داشت و معتقد بود باید بررسی شود پیمانکار مربوطه در این زمینه مقصر بوده است یا خیر؟ که در نهایت این نماینده از پاسخ وزیر قانع نشد و قرار شد جلسات دیگری در این زمینه برگزار شود.

خبر ۲۳ مهر ۹۳ استختام : ابهامات قبول شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت بی‌پاسخ باقی ماند
گزارش خبرنگار اقتصادی “خبرگزاری دانشجو”، با وجود انعکاس خبرهایی پیرامون جذب تدریحی تمامی قبول شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران اما ابهامات چگونگی جذب این افراد و همچنین بازه زمانی این کار رفع نشده و این خبرگزاری با توجه به رسالت خود از ابتدا بر آن است تا مشکل این عزیزان را رفع نمایند.
با توجه به فراوانی تماس‌ها و همچنین کامنت‌هایی که قبول‌شدگان این آزمون در اخبار منتشر شده گذاشتند بر آن شدیم تا از طریق تماس با جعفر مدنی‌زادگان، مدیر منابع انسانی و توسعه شرکت ملی نفت ایران و همچنین فرخ احمد خان بیگی، معاون مدیر منابع انسانی و توسعه شرکت ملی نفت ایران در امور اداری جویای کم و کیف چگونگی جذب تدریجی نیروها شویم اما متاسفانه به رغم تلاش چند روزه موفقیت حاصل نشد و این مقامات مسئول به بهانه‌های مختلف از جمله حضور در جلسات پیاپی حاضر به انجام مصاحبه‌ای هر چند کوتاه نشدند.
با توجه به اینکه خبرنگاران دیگر رسانه‌ها نیز از این موضوع گلایه دارند، لازم است این مقامات مسئول با توجه به وظیفه خود در این راستا جوابگو باشند و بیش از این قبول‌شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت را در دلهره استخدام و یا عدم استخدام قرار ندهند و به وضوح چگونگی جذب نیروها و همچنین بازه زمانی را اعلام کنند.
با توجه به اینکه از مجموع ۲۶۷۶ نفر مجوز قانونی اخذ شده برای استخدام در این آزمون، در شهریورماه ۹۳ فقط ۱۱۲۳ نفر به عنوان قبول شده معرفی و ۱۷۰۰ نفر مابقی مردود اعلام شده‌اند، در نتیجه این ابهام نزد مخاطبان وجود دارد که آیا جذب همه پذیرفته‌شدگان به معنای قبولی براساس پردازش دی ماه ۹۲ به تعداد ۲۶۷۶ نفر است و یا همان ۱۱۲۳ نفری که در سوم شهریور ماه به عنوان قبول‌شده اعلام شده‌اند؟
گفتنی است چندی پیش علی مروی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی “خبرگزاری دانشجو” (+) در ادامه اظهارات قبلی خود در خصوص توافق کمیسیون انرژی مجلس با مسئولان وزارت نفت در خصوص جذب تدریجی قبول شدگان آزمون استخدامی در یک بازه زمانی مشخص، گفت: فعلا توافق کرده‌ایم که وزارت نفت این افراد را جذب کند و این افراد شامل تمام کسانی می‌شوند که قبول شده بودند، اما روند جذب این افراد به تدریج انجام خواهد شد.
وی افزود: یک تعدادی مجوز برای جذب افراد وجود دارد و تعدادی مجوز جدید نیز درخواست شده است و بر این اساس متناسب با نیاز و به ترتیب رشته‌های الویت‌دار همه افراد استخدام خواهند شد.
مروی در پاسخ به این سوال که بازه‌ زمانی مورد توافق چه مدتی است، اظهار داشت: ما روز یکشنبه جلسه داشتیم و با صحبت‌های انجام شده مسئولین وزارت نفت را راضی کردیم که اینکار را انجام دهند منتهی طبیعتا این فرآیند زمانبر خواهد بود.
وی در ادامه اضافه کرد: قبول‌شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت این امید را داشته باشند که ان‌شالله همگی بدون به وجود آمدن مشکلی جذب می‌شود و حتی ما در خصوص استخدام افرادی که سنشان بالا است نیز صحبت کرده‌ایم و مشکلی وجود ندارد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آقای وزیر شخصا با ما توافق کرده‌اند و طبیعتا خودشان پیگیر استخدام این عزیزان خواهند بود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
یادآور می‌شود پس از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت که با تاخیر یکساله همراه بود، جمعی از افرادی که پیش از این به عنوان قبول شده اعلام شده بودند در لیست مردودین قرار گرفتند و بارها و بارها اعتراض خود را با تجمع مقابل وزارت نفت، شرکت ملی نفت، مجلس شورای اسلامی و معاونت راهبردی ریاست جمهوری نشان دادند. (+) و حتی در در نامه‌ای سرگشاده از عموم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و معاونت راهبردی ریاست جمهوری درخواست یاری کردند. (+)
شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی نفت می‌گویند: طبق تعهد دفترچه آزمون قرار بوده است ۲۶۷۶ نفر شامل ۲۰۰۰ نفر سهمیه آزاد و ۶۷۶ نفر سهمیه ایثارگران در این آزمون جذب و به استخدام وزارت نفت درآیند، اما بعد از حدود یک سال و نیم از برگزاری آزمون در اردیبهشت ۹۲ طبق اعلام وزارت نفت تنها ۱۱۲۳ نفر پذیرفته شدند که باید برای گزینش مراجعه کنند.
آن‌ها همچنین می‌گویند، طبق قوانین استخدام دولتی و به صورت خاص قوانین وزارت نفت حدنصاب نمره مصاحبه (تخصصی و شایستگی) ۴۰ از ۱۰۰ است، اما وزارت نفت پس از قبول شدن این ۲۶۷۶ نفر در آزمون کتبی و انجام مصاحبه حدنصاب مصاحبه و شایستگی را یک‌شبه از ۴۰ به ۶۵ درصد افزایش داده است و حدود ۱۷۰۰ نفر از پذیرفته شدگان از استخدام باز مانده‌اند. 
معترضان اظهار می‌دارند ضریب آزمون کتبی در پردازش نهایی ۰٫۶ بوده و ضریب مصاحبه ۰٫۴ اما تاثیر آزمون کتبی در پردازش نهایی حذف شده است. چنانکه نفر اول یکی از رشته‌های مورد نیاز با کسب نمره کتبی ۹۶۰ از ۱۰۰۰ و رتبه یک و نمره تخصصی ۹۸ از ۱۰۰ در مصاحبه و کسب نمره شایستگی ۵۰ از ۱۰۰ مردود اعلام شده است چرا که حدنصاب نمره شایستگی (مصاحبه روانشناسی) از ۴۰ به ۶۵ افزایش یافته است.
پذیرفته شدگان در آزمون می‌گویند وزارت نفت بعد از اولین تجمع آنها کارنامه‌ها را منتشر کرده و در این کارنامه‌ها اعلام شده است کاهش ظرفیت و بالا بردن حد نصاب مصاحبه شایستگی طبق ابلاغ عمومی معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری بوده است، اما در مراجعه حضوری به منابع انسانی ریاست‌جمهوری به آنها اعلام شده که خود وزارت نفت خواستار این تعداد پایین جذب بوده است و معاونت منابع انسانی حاضر به جذب همه ۲۶۷۶ نفر پذیرفته شده طبق ظرفیت بوده است.
معترضان می‌گویند در تماس با واحد آزمون وزارت نفت، نمرات مصاحبه خود را دریافت کردند اما در سایت نمره متفاوتی با آنچه پیش از این به آنها اعلام شده بود درج شده است.
خانواده ایثارگران حاضر در تجمع هم می‌گویند سهمیه ایثارگران به یک سوم تقلیل داده شده است و در عین حال فرصت‌های شغلی متقاضیان به دلیل انتظار و اعلام قبولی قبلی ازسوی وزارت نفت از دست آن‌ها رفته است و بسیاری از آن‌ها به دلیل افزایش سن دیگر امکان شرکت در آزمون استخدامی بخش‌های مختلف را ندارند.
معترضان همچنین گفتند، بعضی از آن‌ها دو سال سابقه کاری در دیگر شرکت‌ها داشته‌اند و پس از اعلام قبولی آن‌ها در آزمون و مصاحبه از کار خود استعفا داده‌اند و بعضی نیز در آزمون استخدامی نیروگاه بوشهر یا پتروشیمی‌ها در آزمون‌های کتبی مصاحبه و روانشناسی قبول شده‌اند و به دلیل اعلام قبولی در وزارت نفت اقدام نکرده‌اند.
به گفته جمعی از این افراد، با بالا رفتن یک شبه حدنصاب شایستگی از ۴۰ به ۶۵ بعد از انجام مصاحبه به صورت یکباره بسیاری از کسانی که قبول شده بودند، اساساً وارد فرایند پردازش نهایی نشدند در حالیکه کارنامه قبولی خود را از وزارت نفت گرفته بودند و به همین دلیل رتبه‌های یک بعضی حوزه‌ها اساساً وارد فرایند پذیرش نشده‌اند.
این شرکت‌کنندگان از شهرستان‌هایی از جمله اهواز، کرمانشاه، مشهد، گچساران، ماهشهر، قوچان و امثال آنها برای تجمع به مقابل وزارت نفت آمده‌اند و می‌گویند بعضاً شب را در فرودگاه، مرقد امام و امثال آن می‌گذرانند.
متقاضیان می‌گویند صلاحیت علمی در آزمون کتبی سنجیده می‌شود اما در دولت جدید عملاً نمره مصاحبه ملاک جذب قرار گرفته است.
این معترضان می‌گویند فرستادن ۳ نماینده به وزارت نفت را نپذیرفتند چرا که در تجمع قبلی در ۱۹ مردادماه جلوی مجلس و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به آنها قول ۱۰۰ درصد داده شده اما اجرا نشد و به همین دلیل خواستار آن هستند که همه مذاکرات در پیش چشم همه متقاضیان انجام شود.
این افراد گفتند تحصن قبلی خود را لغو کرده و انجام نداده‌اند چرا که وزیر نفت به آقای احمد توکلی قول داده است که نتایج بدون کم و کاست اعلام شود و آقای توکلی هم از آن‌ها خواسته که تحصن را لغو کرده و برگزار نکنند اما قول وزیر نفت عملی نشده است. وقتی چنین برخوردی با آنها که از میان ۱۳۰ هزار نفر متقاضی پذیرفته شده‌اند می‌شود چه انگیزه‌ای برای تلاش در دانشگاهیان و دانشجویان باقی خواهد ماند.
 خبرهای تکمیلی این تجمع متعاقباً اعلام می شود. بروید به ادامه مطلب

خبر ۳ شهریور ۹۳ استختام : با آرزوی قبولی دوستان و همراهان سرانجام نتایج اعلام شد .

لینک اعلام نتایج آزمون نفت

مجموعه مقررات اداری و استخدامی نفت ۱۳۸۶

خبر ۳ شهریور ۹۳ استختام : وزیر نفت اعلام کرد که مجوز استخدامی هزار و ٢٠٠ نفر را دریافت کرده است و این افراد را استخدام می‌کند

باهنر گفت: وزیر نفت اعلام کرد که مجوز استخدامی هزار و ٢٠٠ نفر را دریافت کرده است و این افراد را استخدام می‌کند.

به گزارش خبرنگار شانا، حمید رسایی، در قالب تذکر درباره دلیل پس گرفتن سئوالش از وزیر نفت که امروز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته بود گفت:در اردیبهشت ١٣٩٢ آزمون استخدامی وزارت نفت با حضور ٩۴ هزار و ٩٢١ داوطلب برگزار شد که نتایج اولیه آزمون در ٢۶ تیرماه اعلام شد.

وی با بیان این که باید ٢ هزاز و ۶٧۶ نفر متخصص در شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت مشغول به فعالیت می شدند ادامه داد: از این میان حدود ۶٠٠ نفر سهمیه خانواده شهدا و ١٣۴ نفر بورسیه نفت بودند که به این ترتیب ۴۵٠٠ نفر را واجد شرایط اعلام می کنند که بر حسب شرایط و ضوابط پذیرفته شده‌اند که نیمی از آنها بعد از مصاحبه های علمی انتخاب خواهند شد.

رسایی افزود: بعد از بررسی ١٧٧ کمیته علمی مجزا و براساس گروههای شغلی که با مجوز مهندس زنگنه تشکیل می شود، آبان ٩٢ مصاحبه انجام شد و اعلام کردند ٢۵ آذرماه نتایج منتشر می شود.

نماینده مردم تهران گفت: دوم اردیبهشت ماه آقای سلحشور معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی عذرخواهی کرده و می‌گویند بزودی اسامی اعلام می شود. ٢٧ خردادماه بنده در کمیسیون انرژی سئوالی مبنی بر این که چرا نتایج آزمون اعلام نمی شود مطرح کردم که بعد از آن نمایندگان نیز تذکر دادند.

عضو کمیسیون اصل نود با بیان این که بعد از طی همه مراحل این سئوال در دستور کار صحن علنی قرار گرفت گفت: شب گذشته وزارت نفت بعد از حدود ١٠ ماه نهایتا نتایج را اعلام کرد، البته کامل اعلام نکرد.

وی ادامه داد: دیشب با مسئولان وزارت نفت صحبت کردم که اعلام کردند اسامی هزار و ١٢٣ نفر اعلام شده است.

رسایی گفت: بنده فعلا از سئوال انصراف می دهم.

وزیر نفت مجوز استخدام ١٢٠٠ نفر را دریافت کرده است

باهنر با انتقاد از نحوه تذکر رسایی افزود: آقای رسایی تمام مراحل سئوال خود را گفتند؛ وزیر نفت هم اعلام کرده است مجوز استخدامی هزار و ٢٠٠ نفر را دریافت کرده است و این افراد را استخدام می‌کند، وزارت نفت گفته است ما به تکلیفمان عمل می‌کنیم و تمام.
وی با قدردانی از نماینده سئوال کننده بخاطر پس گرفتن سئوال از زنگنه گفت: ان شالله وزارتخانه با تعهداتی که داده است کار را پیگیری کرده و مسئله را به نتیجه می رساند.

خبر ۱ شهریور  ۹۳ استختام: اذعان زنگنه به قانونی بودن آزمون استخدامی شرکت نفت

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه وزیر نفت به قانونی بودن آزمون استخدامی اذعان دارد گفت: وی به مجلس دعوت شده است تا پاسخگوی علت بلاتکلیفی چهار هزار نفر پس از برگزاری این آزمون باشد.
حمید رسایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره علت سؤال از وزیر نفت گفت: سؤال در خصوص چهار هزار نفری است که پس از آزمون استخدامی وزارت نفت، بلاتکلیف رها شدند و تکلیف آنها را هم معلوم نمی‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه قانونی بودن آزمون استخدامی حرف وزیر نفت است یادآور شد: این آزمون در زمان آقای زنگنه برگزار شده است.
وی با بیان این که وزارت نفت اعلام کرده که به این تعداد نیرو نیازی ندارد گفت: اگر چنین نیازی احساس نمی‌َشد، چرا آزمون برگزار شد؟‌ چرا از افراد مصاحبه گرفته شد؟
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات با اظهار این که استخدام وزارت نفت با مجوز قانونی انجام شده است گفت: وزیر نفت نیز به قانونی بودن این امر اذعان دارد.
به گزارش تسنیم، اردیبهشت سال ۹۲ شرکت ملی نفت ایران پیرو اطلاعیه سراسری قبلی این شرکت، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرد. نتایج اولیه این آزمون با تأخیر فراوان اعلام شد و پاییز، زمان انجام مصاحبه پذیرفته شدگان تعیین شد. یک ماه پس از برگزاری مصاحبه قرار بود از چهار هزار داوطلب پذیرفته شده نیمی به عنوان پذیرفته شده نهایی انتخاب شوند اما از آن زمان تاکنون علی‌رغم اطلاعیه‌های مداوم شرکت ملی نفت و وزارت نفت مبنی بر تعیین تکلیف این افراد هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

خبر ۱ شهریور  ۹۳ استختام: نامه کمیسیون انرژی مجلس به وزیر نفت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه شانزدهم شهریور 1396 03:50 ق.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you
make this website yourself or did you hire someone to do it for you?

Plz respond as I'm looking to design my own blog and would like to know where u got this from.
thanks
دوشنبه سوم آذر 1393 04:48 ب.ظ
سلام اعتراف می کنم که وب سایت خیلی خوبی داری . مطلباتم خوب بود
اگه دوست داشتی به این وب سایتم سر بزن
تبادل لینک کنی خوشحال میشم
دوشنبه سوم آذر 1393 04:43 ب.ظ
کاش یکم بازدید وبلاگت بیشتر بود ، حیف این مطالبه!!!
بازدید وبلاگ من بد نیست ، اگه دوست داشتی میتونی باهام تبادل لینک کنی، وبلاگ من مرجع بهترین وبلاگ نویسان ایرانه. یه سر بهم بزن.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :