تبلیغات
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.حضرت علی(ع) - استخدامی های سراب گونه وزارت نفت به کجا رسیده؟؟؟2
 
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.حضرت علی(ع)
(سلامتی امام زمان صلوات )
درباره وبلاگ


آنكه پاداش الهی را باور دارد، در بخشش سخاوتمند است. حضرت علی(ع)

مدیر وبلاگ : ولایت عشق
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظر بدون تعارف
خبر ۱۳ مرداد ۹۳ استختام : چرا هنوز تکلیف بزرگ‌ترین آزمون استخدامی کشور تعیین نشده؟!

در سالروز یک ساله شدن دولت یازدهم، هستند کسانی که هنوز در جابجایی دولت دهم و یازدهم گیر افتاده و به اصطلاح، پا در هوا رها شده‌اند و کسی به فکر حل مشکلشان نیست.

به گزارش «تابناک»، پذیرفته‌شدگان پر‌شمار آزمون استخدامی وزارت نفت ـ که در واپسین روزهای عمر دولت دهم، خود را در آستانه استخدام و آینده خود را در شرف شکوفایی می‌دیدند ـ اکنون مدت‌هاست ‌از بلاتکلیفی به ستوه آمده‌ و اینقدر در پیگیری به در بسته خورده‌اند که تنها چاره را در نامه‌نگاری به رهبر انقلاب یافته‌اند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که شرکت ملی نفت ایران، در پی انتشار آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار و رسانه ملی، طی روزهای پنجم و ششم اردیبهشت‌ماه سال ۹۲، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی برای تصدی ۲۶۷۶ رسته شغلی کرد؛ ۱۸۴۱ تن با ‌برگزاری آزمون، ۱۳۴ ‌فارغ‌‌التحصیل‌ بورسیه دانشگاه صنعت نفت، ۶۶۷ دانشجو سهمیه فرزندان شهیدان معزز.

بر پایه زمان‌بندی اعلام شده این آزمون ـ که بیش از ۱۲۹ هزار تن از فارغ‌التحصیلان رشته‌های گوناگون تحصیلی در آن شرکت کردند تا لقب بزرگ‌ترین آزمون استخدامی کشور را به خود بگیرد ـ باید همه‌ مراحل آزمون، اعم از آزمون کتبی، مصاحبه فنی و روان‌شناختی، طب صنعتی و گزینش تا قبل از پاییز ۹۲ انجام می‌پذیرفت، ولی به هیچ وجه این گونه نشد.

با برگزاری آزمون کتبی، در شرایطی که دولت تغییر کرده بود و برخی مصوبات دولت دهم، به ویژه مصوبات اواخر عمر آن دولت به اشکالاتی از طرف دولتمردان جدید خورده بود، نتایج آزمون در ۲۶ تیر ۹۲ اعلام شد و ۳۶۸۲ تن به مرحله مصاحبه فنی و روان‌شناختی فرا خوانده شدند تا از میان ایشان، افراد مورد نیاز جذب شوند.

بدین ترتیب در شرایطی که بحث میان برخی مسئولان بر سر امکان داشتن یا نداشتن‌ لغو مصوبات دولت دهم جریان داشت و طرح‌های مهر‌آفرین مصوب دولت سابق، سر و صدای بسیاری ‌راه انداخته بود، سرانجام در مهر و آبان ماه سال گذشته، با دستور زنگنه، وزیر نفت سر‌شناس دولت یازدهم، مصاحبه‌ها ‌انجام ‌و اعلام نتایج نهایی به اواخر آذرماه یا اوایل دی ماه ۹۲ موکول شد.

با این برنامه‌ریزی اعلام شده، گویی مسئولان می‌خواستند کاری کنند که هر چه ماجرا تا این مرحله به کش و قوس رسیده بود، از آن به بعد اصولی‌ پیش برود؛ اما رسیدن موعد اعلام شده نشان داد که خیر؛ هنوز داستان این استخدام‌ها ادامه دارد… !

اوایل دی ماه، اطلاعیه‌ای روی سامانه آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران منتشر شد که حکایت از به تعویق افتادن انتشار نام برگزیدگان داشت؛ «نتایج نهایی مصاحبه‌های استخدامی، نیمه اول بهمن ماه صرفاً از طریق همین پایگاه اینترنتی اعلام خواهد شد‌».

با این اطلاعیه، باز هم ماجرا وارد فاز جدیدی شده بود و از دور و اطراف خبر می‌رسید که چون استخدام‌ها بر پایه طرح‌های مهر‌آفرینِ دولت دهم بوده، با آن مخالفت شده است؛ غافل از آنکه برخی مراحل آن در دولت یازدهم انجام شده و نمی‌شود اشکالات بر جای مانده از دولت پیش را برای ابهاماتی که امروز بروز می‌کند، دستاویز قرار داد.

وقتی بهمن ماه رسید، تجربه به تعویق افتادن اعلام نتایج برای برخی نگرانی‌هایی به همراه داشت که محقق شد! این بار هم نام برگزیدگان اعلام نشد و البته به شکلی ناباورانه، خبری از تعویق و یا اعلام موعدی جدید در کار نبود تا این گونه به نظر برسد که این چند هزار تن به فراموشی سپرده شده‌اند.

خلاصه آنکه باید ماه‌ها زمان ‌می‌گذشت تا اظهار‌نظر سلحشور، معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت در اردیبهشت ماه ۹۳، شرکت کنندگان در این آزمون را به این نقطه برساند که فراموش نشده‌اند، ولی وعده این مقام هم فرقی با وعده پیشنیان نداشت و نه چند هفته بعد، که چند ماه پس از آن هم خبری از اعلام نتایج نشده است.

از اینجا به بعد، پذیرفته‌شدگان پر‌شماری که یک سال است ‌بلا‌تکلیف‌اند، چاره‌ای ندیدند، جز آنکه کمپین راه‌اندازی کنند، نامه سرگشاده بنویسند، از نمایندگان مجلس یاری بخواهند و…؛ اما هر چه کوشیدند، افاقه نکرد و حتی به تغییر سایت نتایج آزمون هم منجر نشد!

هم‌اکنون اگر خودمان را جای این افراد بلاتکلیف بگذاریم، به سادگی درخواهیم یافت که عامل اعلام نشدن نتایج مصاحبه‌ها هر چه بوده، این افراد جویای کار با یک سال معطلی، هزینه‌های آن را پرداخته‌اند و معلوم نیست این پرداخت هزینه تا چه هنگام تداوم بیابد، ولی مسئولان دولتی چه؟

آیا افرادی که در اعلام نتایج کاهلی کرده‌اند، هزینه‌ای برای سستی خود خواهند پرداخت یا خیر؟

آیا می‌توان پذیرفت ‌در این دیرکردهای هر باره و بلاتکلیف‌‌ رها شدن جوانان، ‌کسی مقصر نبوده و از این عمری که به بطالت و بیکاری این افراد می‌گذرد، هیچ حذری وجود نداشته؟

آیا ‌توجیه‌شدنی است که هیچ مقام و مسئولی، خود را موظف به ارائه توضیحات به این انبوه جوانان جویای کار نداند و برای یک بار هم که شده، دلیل اصلی اعلام نشدن نتایج را شفاف‌سازی کند؟

براستی اگر قرار است این استخدام‌ها کان‌لم‌یکن شود، چرا چنین چیزی اعلام نمی‌شود تا چند هزار تن از بلاتکلیفی به در آیند و اگر قرار است به ثمر بنشیند، چرا این همه در انجام آن تعلل ‌شده و برای کشور هزینه‌تراشی می‌شود؟!

 

خبر ۱۳ مرداد ۹۳ استختام : وزارت نفت با معضل نیروی مازاد مواجه است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: وقتی با وزیر نفت صحبت می کنیم، وی می گوید ما با چند ده هزار نیروی مازاد در صنعت نفت مواجه هستیم. به عقیده این نماینده مجلس از وزارتخانه ای که بر اساس قانون عمل می کند نباید سئوال کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، موضوع منتخبان آزمون استخدامی با ارسال نامه وزیر نفت به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری وارد مرحله جدیدی شد، زیرا وزارت نفت قصد دارد هر چه سریع‌تر شرکت کنندگان آزمون یاد شده را تعیین تکلیف کند.

با این حال نمایندگان مجلس بر حسب وظیفه‌شان نسبت به موضوع یادشده حساس شدند و اظهاراتی موافق و مخالف در این زمینه داشته‌اند. در این میان، ایرج ندیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار شانا، تصریح کرد: وقتی با وزیر نفت صحبت می‌کنیم، وی می‌گوید ما با چند ده هزار نیروی مازاد در صنعت نفت مواجه هستیم و جمعیت کنونی نیز با معضلاتی روبروست و در این میان شرایط تحریمها را هم باید در نظر گرفت.

این نماینده مجلس با بیان این که از وزارتخانه‌ای که بر اساس قانون عمل می‌کند نباید سئوال کرد، گفت: سئوال اساسی این است که آیا ریاست جمهوری در خصوص استخدام مجوزی به وزارت نفت داده است که به آن عمل نمی‌شود؟ و دیگر آن که چرا باید وزیر نفت موردی عمل کند، باید نیازها تعریف شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهرو ولایت با بیان این مطلب که قرار بود هر ساله ۱۰ درصد از بدنهٔ دولت کاسته شود افزود: اگر ۵۰۰ هزار نفر نیرو در سالهای گذشته به مجموعه دولت اضافه شده، از کدام منابع هزینه‌ای ۵۰۰ هزار نیرو تامین می‌شود! تکلیف افراد باقی مانده چیست؟.

بر پایه این گزارش، بزرگترین آزمون استخدامی کشور در سه نوبت طی روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال ٩٢ در حوزه‌های تهران، اهواز، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، ماهشهر و تبریز با حضور ٩۴ هزار و ٩٢١ داوطلب برگزار شد که از این میان تعداد ٣۵٣١ نفر (دو برابر ظرفیت) دارندگان رتبه‌های بر‌تر برای انجام مصاحبه دعوت شدند و با آنها مصاحبه شد

خبر ۶ مرداد ۹۳ استختام : وزارت نفت نباید حتی یک نفر را بدون برنامه استخدام کند

یک مقام مسئول با اعلام اینکه وزارت نفت می تواند با قانونمند کردن فرایند دستورات مطالعه نشده دولت گذشته در زمینه استخدام، مانع از استخدام های غیرضروری شود، اعلام کرد: وزارت نفت این فرایند را قانونمند کرده و به هیچ وجه استخدام بی‌برنامه انجام ندهد.

به گزارش پانا نیوز به نقل از وزارت نفت، محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به استخدام های صنعت نفت گفت: با این که دستورات مطالعه نشده دولت گذشته قابل اجراست، اما به نظرم بهتر است وزارت نفت این فرایند را قانونمند کرده و به هیچ وجه استخدام بی‌برنامه انجام ندهد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تاکید بر این که وزارت نفت نباید حتی یک نفر غیرضرور را برای این صنعت استخدام کند افزود: این نوع استخدام‌ها باعث بزرگ شدن بدنه دولت و در نتیجه تحمیل بار مالی فراوان خواهد بود.

نماینده مردم خمین و محلات ادامه داد: البته دولت آنچه را که مصلحت است انجام می‌دهد و ما ازسیاست دولت در این زمینه حمایت می‌کنیم.

وی درباره سرمایه‌گذاری در صنایع تکمیلی هم گفت: سرمایه‌گذاری در صنایع تکمیلی پتروشیمی با اولویت مناطق کمتر برخوردار مورد توجه قرار گیرد.

رضایی انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تکمیلی را خوب دانست و افزود: فراهم شدن بستر سرمایه‌گذاری از سوی وزارت نفت، باعث استقبال سرمایه‌گذاران می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور شفاف نبودن سیاستها را در بخش سرمایه‌گذاری از عوامل سلب اطمینان سرمایه‌گذاران خواند و گفت: ضروری است سیاستهای این بخش شفاف و با ثبات تدوین شود.

نماینده خمین و محلات با بیان این که برنامه فعلی وزارت نفت برای توسعه میدان گازی سازنده و مثبت است، افزود: روستاهای حوزه انتخابیه بنده گازرسانی شده و تعداد محدودی که باقی مانده است گازرسانی می‌شود.

خبر ۶ مرداد ۹۳ استختام :نیروهای استخدامی سال ۹۰ پارس جنوبی به کاریابی نفت معرفی میشوند

اویل نیوز: حدود یک ماه پیش خبری در شبکه خبری اویل نیوز پیرامون تازه ترین شنیده ها درباره انتقال نیروهای جدید الاستخدام پارس جنوبی به دیگر مناطق و شرکتها منتشر شد.
طبق اخباری که خبرنگار اویل نیوز کسب کرده است تعداد قابل توجهی از نیروهای جدیدالاستخدام رشته های مختلف تحصلی این شرکت که در حالتهای مختلف شغلی (رسمی-قراردادی، پیمانی و … ) هستند به زودی به دیگر شرکتها منتقل میشوند.
لازم به توضیح است در سال ۱۳۹۰ و در طرحی بی سابقه اقدامات لازم برای برگزاری آزمون و مصاحبه و جذب ۱۰۰۰ نیروی جدید در شرکت نفت وگاز پارس با پافشاری مسئولان وقت این شرکت انجام شد که حضور بدون برنامه این نیروها که نیمی از آنان از داوطلبان بومی بودند،با انتقادات فراوانی روبرو شد.
گفته می شود بر اساس تصمیم مدیران شرکت ملی نفت انتقال این نیروها به شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی و همچنین شرکتهای استانی در دستورکار قرار گرفته است
در اینرابطه نیز گلایه ای از یک مهندس نفت شاغل در پارس جنوبی به اویل نیوز رسیده است که خلاصه ای از آن بدین شرح است:

در سال ۱۳۹۰ ، شرکت نفت وگاز پارس به عنوان متولی توسعه میدان گازی پارس جنوبی اقدام به جذب تعدادی از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه صنعت نفت نمود. فارغ التحصیلان صنعت نفت با توجه به شرایط ممتازی تحصیلی و همچنین تعهد خدمت در شرکت ملی نفت، امکان فعالیت در شرکت های مختلف تابعه شرکت نفت در اقصی نقاط کشور را داشتند اما با توجه به نیاز اساسی کشور به توسعه میدان پارس جنوبی و تاکید مقام معظم رهبری و از سوی دیگر وعده وعیدهای مختلف ارائه شده از سوی شرکت نفت و گاز پارس و مدیریت وقت، منطقه ویژه پارس جنوبی را انتخاب نموده و در این شرکت مشغول به فعالیت گردیدند. بدیهی است که انتخاب این شرکت و کار در منطقه پارس جنوبی شرایط سخت آب و هوایی و مشکلات دیگری از قبیل زندگی اقماری و دوری از خانواده را به دنبال داشته است.
اکنون بعد از گذشت ۳ سال و تغییر مدیریت در شرکت نفت و گاز پارس و شرکت ملی نفت، جدول سازمانی شرکت نفت و گاز پارس نسبت به قبل تغییر کرده و در چارت جدید سازمانی تعداد نیروهای متخصص مهندسی نفت به طور چشمگیری کاهش یافته است. لذا قرار است جمع کثیری از متخصصان مهندسی نفت پس از گذشت سه سال و کسب تجربه و تخصص لازم به عنوان نیروهای مازاد به اداره تامین نیروی شرکت ملی نفت معرفی گردند.
مسئله ای که در صورت تحقق بلاتکلیفی، بیکاری و سردرگمی جمع کثیری از نخبگان را به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که فازهای در حال توسعه میدان پارس جنوبی هنوز به بهره برداری نرسیده و پروژه های بسیاری در حال انجام هستند و پیشرفت مطلوبی نداشته اند. لذا با وجود این عقب ماندگی شدید در توسعه میدان، اخراج این تعداد نیروهای متخصص نفتی که جزو فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه صنعت نفت بوده و با درخواست و نیاز شرکت نفت و گاز پارس مشغول به فعالیت شده بودند چه توجیهی دارد؟

خبر ۳۱ تیر ۹۳ – مجلس اعتبار پرداختی استخدامی‌ها را تامین کرد
به گزارش اویل نیوز از فارس، مجلس اعتبار پرداختی استخدامی‌ها را تامین کرده است.
به گزارش اویل نیوز، ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در تذکری دیگر به وزیر کشور بر تسریع در حل مشکلات استخدام ۲۳۰ نفر از فرزندان شاهد و نزدیک به ۵۰۰ نفر دیگر از متقاضیان استخدام که به رغم شرکت در آزمون از سه سال قبل تاکنون تعیین تکلیف نشده اند، تصریح کرد.

اله افتخاری نماینده تهران در تذکری به وزیر نفت پیگیر علت تعیین تکلیف نشدن دعوت شدگان به مصاحبه استخدامی این وزارتخانه شد.

کمال علیپور و سیدهادی حسینی نمایندگان قائمشهر در مجلس در تذکری مشترک به رییس جمهوری خواستار «توضیح درباره علت صدور بخشنامه غیرقانونی راجع به ماده ۱۸۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری» شدند.

مصطفی افضلی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: تعیین تکلیف استخدامی‌های استانداری که تمام مراحل آن طی شده است باید به سرعت انجام شود؛ در مکاتباتی که خردادماه با معاون راهبردی رئیس جمهور و منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری داشتیم به آنها اعلام کردیم که راه برگشتی در این زمینه وجود ندارد چرا که تمام مراحل استخدامی طی شده و دولت مکلف است بدون اینکه تخلفی را در این زمینه انجام دهد با تامین اعتباری که مجلس کرده هر چه سریع‌تر رویه استخدامی‌ها را تسهیل ببخشد.

خبر ۲۴ تیر ۹۳ -  قبول‌شدگان “آزمون استخدامی شرکت نفت” همچنان بلاتکلیف

با وجود اینکه قرار بود که نتایج نهایی حداکثر تا بهمن ماه سال ۹۲ اعلام شده و متقاضیان تعیین تکلیف شوند؛ اما اکنون با گذشت چند ماه از مهلت تعیین شده همچنین تاکید اخیر معاون توسعه منابع انسانی وزارت نفت مبنی بر انتشار نتایج نهایی در فاصله‌ای نزدیک، هنوز خبری از روشن شدن وضعیت داوطلبان نیست.

بیش از یکسال از برگزاری آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران که می‌توان از آن به عنوان بزرگ‌ترین آزمون استخدامی‌کشور یاد کرد، می‌گذرد و شرکت‌کنندگان در این آزمون هنوز بلاتکلیف مانده و با قول‌های بی‌پایان مسئولان شرکت ملی نفت روزها را همچنان پشت سر می‌گذارند. به طوری که حتی برخی مراحل استخدام و دریافت کد استخدامی را نیز طی کرده اند. این در حالی است که در برخی موارد با وجود اینکه استخدامی هم انجام نشده است اما با اعلام نتایج آزمون ها شرکت کنندگان می دانند که آیا باید منتظر استخدام بمانند یا خیر.

چندی پیش نیز معاون منابع انسانی وزارت نفت تنها به بیان این سخن که تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که به زودی نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران را اعلام کنیم، اکتفا کرد.

کریم سلحشور گفت: به زودی تکلیف پذیرفته شدگان نهایی مشخص می شود.

وی یادآور شد: قبول داریم فرآیند اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این آزمون طولانی شده، اما موضوع در حال رسیدگی است.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت افزود: شرکت ملی نفت ایران، مسئولیت خود را در این زمینه انجام و معاونت منابع انسانی وزارت نفت، گزارش های لازم را به وزیر نفت ارائه داده است.

وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در اولین فرصت ممکن، نتایج بررسی‌ها را اعلام کرده و به نگرانی پذیرفته شدگان در آزمون خاتمه دهیم.

با این وجود برخی از شرکت کنندگان و پذیرفته شدگان مراحل ابتدایی آزمون استخدامی شرکت نفت در تماس با باشگاه خبرنگاران از تاخیر و عدم اطلاع رسانی وزارت نفت در این زمینه همچنین بلاتکلیفی خود پس از گذشت مدت زمان  گلایه کرده و خواهان روشن شدن وضعیت خود پس از یکماه ماه انتظار هستند.

این در حالی است که بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به خاطر همین موضوع به مجلس فراخوانده شد.

در پی تماس های مکرر شرکت کنندگان در آزمون استخدامی شرکت نفت خبرنگار باشگاه خبرنگاران و درخواست برای پیگیری موضوع از طریق  مسئولان پیگیری کند متاسفانه پاسخی از این طریق حاصل نشد و مجبور شدیم که این امر مهم را از طریق نماینده مجلس شورای اسلامی بررسی کنیم.

سیدمهدی موسوی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس در رابطه با آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: متاسفانه مصاحبه اکثر نیروهای شرکت کننده انجام شده ولی تاکنون امکان استخدام فراهم نشده است.

وی تصریح کرد: دولت و مسئولان بایستی در تعهداتی که ایجاد می کنند عمل کنند نباید تعهدات خود را زیرپا بگذارند. متاسفانه این موضوع تابحال متوقف شده است.

موسوی‌نژاد تاکید کرد: بایستی تکلیف ۳۰۰۰ نفری که در آزمون نفت شرکت کرده اند هر چه سریع تر مشخص گردد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کردند که موضوع استخدام را از طریق نهاد ریاست جمهوری و وزارت نفت پیگیری شود چرا که در این خصوص تذکراتی نیز داده شده است.

وی یادآور شد: مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید در تعهداتی که به مردم می دهند باید پاسخگو باشند و سرنوشت شرکت کنندگان را مشخص کنند. چرا که مجلس این امر مهم و سرنوشت ساز را در دستور کار خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش، آزمون استخدامی نفت در اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار شد و بعد از آزمون کتبی، مصاحبه های علمی و گزینش های اولیه نیز صورت پذیرفت ولی همچنان قبول شدگان منتظر اعلام نتایج نهایی می باشند.

خبر ۱۹ تیر ۹۳ – وزیر نفت به مجلس فراخوانده شد

هیات رئیسه مجلس از سوال ملی نماینده تهران از وزیر نفت خبر داد و براین اساس بیژن زنگنه باید به زودی برای پاسخگویی به این سئوال در کمیسیون تخصصی مجلس حاضر شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی سوال ملی حمید رسایی نماینده مردم تهران از وزیر نفت درباره علت خودداری از اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت از سوی هیات رئیسه اعلام وصول شد.

خبر ۱۸ تیر ۹۳ – مانع تراشی وزارت نفت در استخدام جوانان تحصیلکرده قابل تامل است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: چگونه است که در دولت اعتدال شما تلاش برای مدارا و رحمت با کفار مشاهده می‌شود ولی در وزارت نفت در استخدام جوانان زحمتکش و تحصیلکرده که تمامی مراحل قانونی استخدام را گذرانده‌اند با بهانه‌های واهی مانع تراشی می‌شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران؛ سیدعلی محمد بزرگواری نماینده کهکیلویه و بهمئی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی خطاب به رئیس جمهور، گفت: براساس  فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه دیدار با مسئولان نظام به شما متذکر می‌شوم که اعتدال یعنی اسلام از این رو رعایت آن الزامی است.
وی ادامه داد: چگونه است که در دولت اعتدال شما تلاش برای مدارا و رحمت با کفار مشاهده می‌شود ولی در وزارت نفت در استخدام جوانان زحمتکش و تحصیلکرده که تمامی مراحل قانونی استخدام را گذرانده‌اند با بهانه‌های واهی مانع تراشی می‌شود.
بزرگواری افزود: چگونه است که به بهانه وجود چند استثناء با سرنوشت تحصیلی ۳ هزار دانشجوی دکتری توسط وزیر علوم بازی می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری انتصاب برخی سرپرستان برای دانشگاه‌ها اظهار داشت: انتصاب سرپرستان در دانشگاه‌ها که در فتنه ۸۸ نقش داشتند جای تأمل دارد.
عضو کمیسیون کشاورزی،‌آب و منابع طبیعی مجلس خطاب به روحانی گفت: نباید به بهانه اعتدال نیروهای مؤمن و متعهد کنار زده و به فراموشی سپرده شوند.

خبر ۱۷ تیر ۹۳ – پیگیری رئیس جمهور در خصوص نتایج آزمون استخدامی نفت

نماینده استان کهگیلویه خواستار شد:

پیگیری رئیس جمهور در خصوص نتایج آزمون استخدامی نفت

در نشست صحن علنی مجلس شورای اسلامی که صبح امروز برگزار شد، نماینده استان کهگیلویه خواستار پیگیری رئیس جمهور در خصوص نتایج آزمون استخدامی نفت شد.

به گزارش خبرنگار اویل نیوز؛ در نشست صحن علنی مجلس شورای اسلامی که صبح امروز برگزار شد، نماینده استان کهگیلویه خواستار پیگیری رئیس جمهور در خصوص نتایج آزمون استخدامی نفت شد.

وی در ادامه گفت: بایستی تکلیف ۳۰۰۰ نفری که در آزمون نفت شرکت کرده اند هر چه سریع تر مشخص گردد.

بر اساس این گزارش، آزمون استخدامی نفت در اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار شد و بعد از آزمون کتبی، مصاحبه های علمی و گزینش های اولیه نیز صورت پذیرفت ولی همچنان قبول شدگان منتظر اعلام نتایج نهایی می باشند.

خبر ۱ تیر ۹۳ – پرونده ۴ هزار جوان بلاتکلیف استخدام در شرکت ملی نفت به صحن علنی مجلس کشیده شد

به گزارش نفت نیوز به نقل از سایت  rasaee.ir حمید رسایی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در خصوص سئوال روز گذشته خود از زنگنه درباره تعیین تکلیف حدود ۴۰۰۰ نفر از پذیرفته شدگان در آزمون نفت گفت: آقای زنگنه در جلسه پذیرفتند که این آزمون قانونی بوده و شرایط قانونی درباره آن رعایت شده است اما معتقد است که نفت نیازی به این حجم نیرو ندارد.
رسایی گفت: بنده در پاسخ به آقای زنگنه گفتم که اولا این آزمون قانونی و بر اساس ضوابط بوده است اما اگر از نظر شما این کار لازم نبوده بعد از آزمون کتبی و قبل از این که مصاحبه های علمی و گزینش های اولیه صورت بگیرد باید آن را اعلام می کردید نه الان که حدود ۴۰۰۰ را نفر را بلاتکلیف در کارتابل خود نگه داشته اید.
وی افزود: زنگنه همچنین معتقد بود که در حال حاضر تعداد زیادی از نیروهای شاغل در نفت وجود دارند که اگر قرار
باشد بکار گیری شود باید از همان نیروها استفاده کرد که پاسخ به این نکته وی نیز گفته شد که بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون همان کسانی هستند که در حال حاضر در بخش های مختلف نفت مشغول به کارند اما بواسطه شرکت های واسطه .
رسایی گفت: در نهایت وزیر نفت پذیرفت که تمام کسانی که در حال حاضر در بخش های مختلف نفت مشغول به کار هستند و در آزمون پذیرفته شده اند به سازمان مدیریت معرفی شوند. اما با این حال برای تعیین تکلیف موارد دیگر نیز پیگیری ها ادامه دارد و فعلا سئوال بنده به صحن ارجاع شد تا تعیین تکلیف قانونی همه موارد صورت بگیرد. روی ادامه مظلب کلیک کن دوست عزیز

خبر ۲۶ خرداد ۹۳ – دستکاری در نتایج آزمون استخدامی نفت

“عدم نیاز” به هیچ وجه نمی تواند توجیه مناسبی برای جذب نکردن نیروی جدید باشد بلکه بنا به ضرورت سازمانی باید هر سال حداقل ۳ هزار نیروی جدید علاوه بر نیروهای آزمون قبلی استخدام شوند تا طی چند سال آینده سمت های یادشده پر شوند در غیر این صورت بحران کمبود نیروی متخصص طی سالهای آینده دامنگیر شرکت ملی نفت شده و همچون عدم سرمایه گذاری در زمینه تولید بنزین طی سالهای ۷۶ تا ۸۴ کشور را دچار مشکل خواهد کرد….

به گزارش پانا نیوز به نقل از نفت نیوز، چندین ماه از زمان قانونی اعلام نتایج بزرگ ترین آزمون استخدامی نفت می گذرد ولی وزارت نفت بجای اعلام رسمی نتایج این آزمون، با اطلاعیه و مصاحبه و غیره شرکت کنندگان را در انتظار غیرمتعارف و در اصطلاح بین آسمان و زمین معلق گذاشته است!شائبه دستکاری سیاسی در نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت؛ نفت نیوز: حق الناس است باور نمی کنیم؛ زنگنه دستور شفاف سازی دهد.

از زمان اتمام مهلت قانونی اعلام نتایج آزمون تاکنون هر روز یادداشت ها و تماس های مکرری با مسئولان این پایگاه برقرار می شود ولی ما نیز بخاطر کمک به دست اندکاران صنعت نفت به انتشار حداقل ها بسنده کرده و همچنان منتظر اعلام رسمی نتایج بوده ایم.

متاسفانه تا لحظه ارسال خبر نه تنها نتایج این آزمون منتشر نشد بلکه در اقدامی غیرمتعارف روابط عمومی وزارت نفت برای سومین بار – بعد از وعده معاون منابع انسانی و مصاحبه رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت – طی بیانیه ای تصریح کرد: “اعلام نتایج و انجام تشریفات استخدامی پذیرفته شدگان نهایی در مرحله تصویب نتایج است! ”

مفهوم این جمله این است که اسامی پذیرفته شدگان مشخص شده اند ولی در کارتابل آقای وزیر منتظر امضاء ایشان هستند.

نفت نیوز بدون قضاوت درباره دلایل تاخیر بی سابقه در اعلام نتایج این آزمون ؛ صرفاً چند نکته را متذکر می شود:

بعضی از شرکت کنندگان در این آزمون استخدامی بعد از تاخیرهای مکرر در اعلام نتایج آزمون با ارسال کامنت هایی نگران دستکاری در نتایج این آزمون استخدامی بودند که شاید بخواهند با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید افرادی جایگزین قبول شدگان شوند که رویکرد سیاسی موافق با دولت جدید داشته باشند.

نفت نیوز به حسب حکم شرع مبنی بر پرهیز از سوء ظن به مومن؛ این ادعا را تایید نمی کند ولی با توجه به تاخیر بی سابقه پیش آمده ایجاد این بدگمانی ها را دور از ذهن نمی دانیم و از مسئولان منابع انسانی نفت درخواست می شود در این زمینه شفاف سازی کرده تا خدایی ناخواسته این شبهه در اذهان باقی نماند.

ضمن اینکه اگر خدایی ناخواسته تخلفی صورت بگیرد بعنوان حق الناس بر عهده متخلفان باقی خواهد بود و باید در پیشگاه خدوند متعال پاسخگوی عملکرد خود باشند.

شاید یکی از دلایل تاخیر در اعلام نتایج این آزمون کافی بودن نیروی انسانی موجود در نفت باشد. بر حسب اطلاعاتی که ما از درون سازمان داریم حداقل ۱۰ هزار سمت خالی در شرکت ملی نفت وجود دارد و هر سال نیز بیش از یک هزار نفر بازنشسته می شوند. (سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ نفر در این شرکت بازنشسته شدند.)

بنابراین “عدم نیاز” به هیچ وجه نمی تواند توجیه مناسبی برای جذب نکردن نیروی جدید باشد بلکه بنا به ضرورت سازمانی باید هر سال حداقل ۳ هزار نیروی جدید علاوه بر نیروهای آزمون قبلی استخدام شوند تا طی چند سال آینده سمت های یادشده پر شوند در غیر این صورت بحران کمبود نیروی متخصص طی سالهای آینده دامنگیر شرکت ملی نفت شده و همچون عدم سرمایه گذاری در زمینه تولید بنزین طی سالهای ۷۶ تا ۸۴ کشور را دچار مشکل خواهد کرد.

گفتنی است وجود نیروهای پیمانکاری در نفت با سمت های سازمانی ربطی ندارد بلکه این پست ها به گونه ای است که باید افراد بر اساس تخصص و تحصیلات لازم در آنها بکار گرفته شوند ؛ هر چند بر اساس قوانین موجود نیروی های پیمانکاری در صورت داشتن شرایط لازم می تواند بعد از طی مراحل قانونی از این امتیاز بهره مند شوند.

براساس گفته بعضی از شرکت کنندگان هر کدام از آنها برای حضور در رقابت آزمون استخدامی گذشته مبلغ ۱۰ هزار تومان به حساب شرکت ملی نفت ایران واریز نمودند. با توجه به تعداد بی سابقه شرکت کنندگان در این آزمون؛ مبلغ واریزی قابل توجه بوده است.

در این شرایط در صورتی که وزارت نفت بخواهد بر خلاف تعهدات قبلی هنگام برگزاری آزمون عمل نماید باید شرعاً پول تک تک شرکت کنندگان در آزمون را به آنها عودت دهد در غیر این صورت این مورد نیز بعنوان حق الناس گردن مسئولان باقی خواهد ماند که البته با توجه به پایبندی شخص آقای وزیر به شرع مقدس بعید می دانیم ایشان این مسئله را نادیده بگیرند.

 


من بازم به رسالت دیرینه خودم عمل کردم و برای این شماره ها فکس کردم که حساب کار بیاد دستشون فکر نکنن ما یتیم موندیم!!!

فکس کردم برای مقام های زیر تو وزارت نفت:
قائم مقام وزیر …………………………….آقای وزیری هامانه
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی……………….آقای کریم زمانی
معاون وزیر و مدیر عامل شرکن ملی نفت ایران…………..آقای مهندس رکن الدین جوادی
معاون وزیر در امور حقوقی و مجلس……………………..آقای دکتر شجاع الدین بازرگانی
معاون وزیر در توسعه سرمایه انسانی و مدیریت……………آقای کریم سلحشور

خبر ۴ خرداد ۹۳ – سر انجام آزمون نفت کجاست!؟

از تمامی شرکت کنندگان این آزمون دعوت می شود شرح حال خود از زمان آزمون تا کنون را بیان کنند، تا مسئولین متوجه آسیب های ایجاد شده به خاطر تاخیر در این آزمون شوند. از دوستان تقاضا میشود کوتاه ،مهمترین اتفاقات و سختی ها و موقعیت های از دست داده خود را عنوان کرده، تا به انضمام نامه امضاء شده برای مسئولین ارسال شود.

خبر ۴ خرداد ۹۳ – زمان اعلام نتایج آزمون نفت!!!
با گذشت بیش از یک سال از برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت هنوز نتایج نهایی این آزمون اعلام نشده و وعده تعیین تکلیف پذیرفته شدگان از ماهی به ماه دیگر می رود.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ بود که شرکت ملی نفت ایران در چارچوب مصوبه مهرآفرین و کسب مجوز ۵۵۰۰ نفری برای جذب نیرو اقدام به ثبت نام جهت برگزاری آزمون استخدامی کرد.

بر این اساس آزمون استخدامی وزارت نفت در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ با حضور بیش از ۱۲۹ هزار داوطلب به عنوان بزرگترین آزمون استخدامی کشور در شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.

این در حالی است که وعده‌های مسوولان برای اعلام نتایج اولیه این آزمون در نیمه دوم اردیبهشت و خرداد ماه عملی نشد تا اینکه در اواسط تیرماه ۹۲ اعلام و به شرکت کنندگان ابلاغ شد. در عین حال در انجام سایر فرایندهای استخدامی نیز تاخیرهایی وجود داشت تا اینکه در پاییزسال گذشته انجام مصاحبه با پذیرفته شدگان آزمون کتبی انجام شد.

با وجود اینکه قرار بود که نتایج نهایی حداکثر تا بهمن ماه سال ۹۲ اعلام شده و متقاضیان تعیین تکلیف شوند؛ اما اکنون با گذشت بیش از چهار ماه از مهلت تعیین شده همچنین تاکید اخیر معاون توسعه منابع انسانی وزارت نفت مبنی بر انتشار نتایج نهایی در فاصله‌ای نزدیک، هنوز خبری از روشن شدن وضعیت داوطلبان نیست.

اما گذشت بیش از یک سال از برگزاری این آزمون، عدم اعلام نتایج نهایی آن در حالی اتفاق می افتد که نتایج اغلب آزمون های استخدامی سازمان هایی که همزمان با شرکت نفت در مورد این موضوع اقدام کرده اند مشخص شده و حتی برخی مراحل استخدام و دریافت کد استخدامی را نیز طی کرده اند. این در حالی است که در برخی موارد با وجود اینکه استخدامی هم انجام نشده است اما با اعلام نتایج آزمون ها شرکت کنندگان می دانند که آیا باید منتظر استخدام بمانند یا خیر.

با این وجود برخی از شرکت کنندگان و پذیرفته شدگان مراحل ابتدایی آزمون استخدامی شرکت نفت در تماس با خبرگزاری ایسنا از تاخیر و عدم اطلاع رسانی وزارت نفت در این زمینه همچنین بلاتکلیفی خود پس از یک سال گلایه کرده و خواهان روشن شدن وضعیت خود پس از ۱۲ ماه انتظار هستند.

این در حالی است که می توان نسبت به تاخیر ایجاد شده و عدم اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت نفت به عنوان یک سازمان دولتی از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور که همواره بر نظارت دقیق بر اجرای فرایند استخدام های دولتی اعم از نشر آگهی، برگزاری آزمون،اعلام نتایج و صدور کد استخدامی تاکید می کند در خواست پاسخ کرد؛ که آیا در طول این مدت نسبت به روشن شدن وضعیت چندین هزار نفر جوان خواهان استخدام و یا تبدیل وضعیت اقدامی کرده و دلایل آن این تاخیر را از این وزارتخانه پرس وجو کرده اند؟

در عین حال به نظر می رسد با توجه به مستثنی بودن وزارت نفت از برخی قوائد ممکن است که درا ین مورد نیز از چارچوب نظارتی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور خارج باشد.

خبر ۱ خرداد – کمپین جمع آوری  امضاء برا ی اعلام نتایج وزارت نفت

تمامی امضاء ها باید تایید بشوند پس مجدد به سامانه مراجعه شود.

خبر ۳۰ اردیبهشت ۹۳  – کارکنان غیررسمی صنعت نفت امسال ساماندهی می شوند

شانا_ گروه نفت: آنچه امروز دولت و به طور خاص صنعت نفت با آن مواجه است، هزاران نفر نیروی قراردادی هستند که برای تبدیل وضعیت آنان، فرایند درازمدتی طی شده؛ فرایندی که به طور قطع برای صنعت نفت با صرف هزینه و زمان زیادی همراه بوده است.

حال باید دید در این شرایط، بهترین روش ممکن برای ساماندهی این نیروها چیست؟ برگرداندن این حجم نیروی انسانی به وضعیت قبل (پیمانکاری) و یا تلاش برای ساماندهی آنان در چارچوب قوانین؟

ساماندهی کارکنان قراردادی صنعت نفت و بخصوص کارکنان قرارداد مدت موقت، مدت هاست به یکی از دغدغه های اصلی وزارت نفت و شرکت های تابعه، بخصوص معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت این مجموعه تبدیل شده است. پس از ابلاغ الزام تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به قراردادی در دولت دهم بود که حدود ۴٠ هزار نفر نیروی پیمانکار صنعت نفت که دارای شروط انعقاد قرارداد بودند، تبدیل وضعیت شدند و از آن پس در قالب کارکنان قرارداد مدت موقت به فعالیت خود ادامه می دهند. گذشته از اینکه تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکار به قراردادی در شرایطی که مسئولان وقت، شعار کوچک سازی دولت را سر می دادند تا چه حد درست بوده است، اما آنچه امروز دولت و به طور خاص صنعت نفت با آن مواجه است، هزاران نفر نیروی قراردادی هستند که درست یا نادرست، به هر روی برای تبدیل وضعیت آنان، فرایند درازمدتی (از آزمایش های طب صنعتی گرفته تا دیگر مراحل) طی شده؛ فرایندی که قطعا برای صنعت نفت با صرف هزینه و زمان زیادی همراه بوده است. حال باید دید در این شرایط، بهترین روش ممکن برای ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت چیست؟ برگرداندن این حجم نیروی انسانی به وضعیت قبل (پیمانکاری) به رغم هزینه های مالی و زمان صرف شده و یا تلاش برای ساماندهی آنان در چارچوب قوانین؟ کریم سلحشور؛ معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت در این باره پاسخ می دهد:

آقای دکتر! همانطور که خود نیز مستحضرید همچنان قاعده مشخصی برای پرداخت حقوق و دستمزد نیروهای قرارداد مدت موقت صنعت نفت تدوین نشده است. برای ساماندهی وضعیت این دسته از کارکنان، چه برنامه ای دارید؟

به هر حال واقعیتی است که کمیت نیروی انسانی در نفت، به نسبت سایر دستگاه های اجرایی بسیار زیاد است؛ ما در حال حاضر حدود ۴٠ هزار نیروی قرارداد مدت موقت و حدود یک هزار نفر نیروی قرارداد مدت معین در این مجموعه داریم و در حال بررسی وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت هستیم. طبیعی است هر شخصی که دارای کمترین میزان عاطفه انسانی است، نمی تواند نسبت به همکاران خود بی تفاوت باشد؛ اما ضوابط و مقررات قانون کار و الزاماتی که از سوی وزارت کار مورد تاکید است، این فرایند را تا حدودی پیچیده می کند. آنچه در این میان بدیهی و قطعی است، عزم و اراده مسئولان صنعت نفت برای ساماندهی مطلوب شرایط این دسته از کارکنان است و یقین بدانید که این موضوع با جدیت در دستور کار قرار دارد.

این فرایند چقدر طول می کشد؟

کار ساده ای نیست و ما در این مسیر با پیچیدگی های فراوانی مواجه هستیم. حقوق و دستمزد زمانی قاعده مند می شود که طبقه بندی مشاغل موجود باشد؛ در حالیکه مشاغل این ۴٠ هزار نفر، طبقه بندی نشده است. ما باید در این زمینه با وزارت کار به توافق برسیم. دقت کنید که بسیاری از مشاغل موجود در نفت، با فضاهای کاری دیگر بیگانه است و بردن این مشاغل در طبقات خاص و متقاعد کردن وزارت کار، کار دشواری است.

به هر حال در شرایط کنونی، سابقه کار، تحصیلات و بسیاری از معیارهای دیگر در پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان قراردادی مدنظر واقع نشده است. این موضوع، با قوانین وزارت کار در تناقض نیست؟

ببینید، زمانی که مقرر شد قرارداد نیروهای پیمانکاری واجد شرایط به مدت موقت تبدیل شود، ما قاعده مشخصی برای پرداخت حقوق و دستمزد این دسته از کارکنان نداشتیم. از طرفی همانطور که پیشتر گفتم، طبقه بندی مشاغل برای این کارکنان موجود نبود و تنها گزینه ای که برای جلوگیری از اجحاف در حق این کارکنان می توانستیم مدنظر قرار دهیم، پرداخت حقوق و دستمزد به روال سابق بود. یعنی مقرر کردیم کارکنانی که تبدیل وضعیت شده اند، بر مبنای آخرین فیش حقوقی خود در زمانی که پیمانکار بوده اند، حقوق و دستمزد بگیرند؛ چون برای قاعده مند کردن نحوه پرداخت به آنان، نیازمند یک دوره زمانی و به عبارتی دوره گذار هستیم. این نکته را نیز باید متذکر شوم که ما پیش از این، چنین تجربه ای در صنعت نفت نداشتیم و این امر، قاعدتا به زمانبر شدن این فرایند دامن می زند. با این حال این تعهد اخلاقی را برای خود قائل شده ایم که این موضوع را با جدیت پیگیری کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری، این دسته از کارکنان ساماندهی شوند.

آیا تصویب ماده ١٠ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، می تواند به تسریع فرایند کمک کند؟

مباحث مطروح شده در این قانون تنها کارکنان رسمی را دربرمی گیرد، اما در تلاشیم از ظرفیت های قانونی موجود بیشترین استفاده را داشته باشیم تا تعداد بیشتری از خانواده صنعت نفت، از مزیت های این قانون برخوردار شوند. رئیس جمهوری، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری و وزیر نفت، افرادی هستند که به ترتیب مسئولیت تصویب، تایید و پیشنهاد مفاد این ماده را بر عهده دارند و امیدواریم این قانون در سال جاری، نهایی شود و به تصویب برسد.

ساماندهی نیروهای قراردادی که در خصوص آن صحبت کردید، نیروهای قرارداد مدت معین را نیز در برمی گیرد؟

هدف ما، ساماندهی تمام نیروهای غیررسمی صنعت نفت است؛ اما واقعیت این است که دغدغه اصلی ما به کارکنان قرارداد مدت موقت برمی گردد چراکه برای مدت معین ها، نظام پرداخت مشخصی تعریف شده است. کارکنان قرارداد مدت معین در برابر یک سمت خالی نشسته اند و نظام پرداخت آنها از قواعد خاصی تبعیت می کند. در خصوص نیروهای قرارداد مدت موقت، امکان نشستن در برابر سمت های خالی وجود نداشت و طبیعی بود که ما به تعداد ۴٠ هزار نفر، سمت خالی در نفت نداشتیم. بنابراین هم اکنون کارکنان قرارداد مدت موقت در دوره گذار به سر می برند و ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم که در حداقل زمان و با توافق های قانونی ای که انجام می دهیم، وضعیت آنان را ساماندهی کنیم. این فرایند زمانبر و پیچیده است اما هیچ کدام از این موانع، نمی تواند مانع تلاش مجموعه منابع انسانی وزارت نفت برای تحقق این هدف باشد. امیدواریم تا پایان امسال، کار ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت نهایی شود.

صحبت از حق و حقوق شد؛ در خصوص داوطلبان استخدامی شرکت ملی نفت ایران هم توضیحی بدهید. مصاحبه شوندگان مدت هاست در انتظار اعلام نتایج نهایی به سر می برند.

کاملا به آنها حق می دهیم و می دانیم فرایند اعلام نهایی افراد پذیرفته شده، بیش از حد زمانبر شده است. معاونت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، گزارش خود را در این زمینه ارائه و معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت نیز، جمع بندی خود را به وزیر نفت تحویل داده است و این اطمینان را می دهیم که نتایج نهایی در آینده ای نزدیک اعلام شود.

گفتگو: هانیه موحد

خبر ۲۹ اردیبهشت ۹۳ – سایت منتقد:شرکت کنندگان بزرگترین آزمون استخدامی کشور در بلاتکلیفی

به گزارش اویل نیوز، سایت خبرگزاری دانشجو که سایتی منتقد دولت تدبیر و امید است در گزارشی از تعلل در اعلام نتایج آزمون استخدامی نفت انتقاد کرده است.
متن کامل این گزارش بدین شرح است:
 بیش از یکسال از برگزاری آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران که می‌توان از آن به عنوان بزرگ‌ترین آزمون استخدامی‌کشور یاد کرد، می‌گذرد و شرکت‌کنندگان در این آزمون هنوز بلاتکلیف مانده و با قول‌های بی‌پایان مسئولان شرکت ملی نفت روزها را همچنان پشت سر می‌گذارند.

پس از چند بار به تعویق افتادن زمان اعلام نتایج نهائی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت، سرانجام قرار بود نتایج در نیمه اول بهمن ماه اعلام شود، ولی این زمان نیز تاکنون محقق نشده است و پذیرفته شدگان مرحله کتبی همچنان از این انتظار طولانی گلایه‌مند هستند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این آزمون طی تماسی با «خبرگزاری دانشجو» گلایه خود را اینچنین مطرح کرد: «پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال گذشته بود که من و حدود ۱۲۹ هزار نفر از آزمون استخدامی شرکت ملی نفت شرکت کردیم. نتیجه این آزمون با تاخیر در تیر ماه اعلام شد که طی آن اسامی ۶ هزار نفر به عنوان قبولی‌ها اعلام شد که البته چند برابر ظرفیت پذیرش بود. آبان ماه بود در مصاحبه این آزمون شرکت کردیم و قرار بر این شد که دی ماه نتایج نهایی به اطلاع شرکت‌کنندگان برسد که این زمان به نیمه اول بهمن ماه تغییر پیدا کرد. اما متاسفانه از آن زمان به بعد نه تنها نتایجی اعلام نشد، لبکه حتی سامانه آزمون استخدامی شرکت ملی نفت نیز زمان جدیدی را اعلام نکرد. ما بلاتکلیف مانده‌ایم. حتی فرصت‌های شغلی فراوانی‌ را یه به امید قبولی و استخدام در شرکت نفت از دست داده‌ایم و کسی نیز جوابگوی ما نمی‌باشد.»

شرکت‌کننده دیگری می‌گوید: «پس از اتمام مصاحبه‌های تخصصی و شایسته محوری در آبان ماه که خود نیز با تاخیر دوماهه همراه بود، اعلام نتایج نهایی استخدامی شرکت ملی نفت ایران، سه بار به تعویق افتاده است و درحالی که در آخرین اعلامیه تاخیری، اعلام نتایج را به نیمه اول بهمن ماه موکول کرده که تاکنون محق نشده است. به دور از انصاف است که سرنوشت بیش از ۴۰۰۰ نفر و خانواده‌های ایشان، بدین شکل، بی‌اهمیت تلقی شوند. این خلف وعده، جز بی‌اعتمادی و دلسردی و استرس مضاعف، حاصل دیگری ندارد. در این هیچ شکی نیست که الله مع الصابرین، اما آیا خداوند یاری رسان کسانی که خلف وعده می کنند هم هست؟!»

خبرنگار ما پیگیر کم و کیف این ماجرا از طریق شرکت ملی نفت ایران شد اما متاسفانه پیگیری‌ها در این خصوص نتیجه‌ای را در پی نداشت و تنها یکی از مطلعین این شرکت به خبرنگار ما اعلام کرد که پیگیری این ماجرا از طریق روابط عمومی در حال انجام است.

این مقام آگاه افزود: تا آنجایی که من می‌دانم تمام کارهای اداری این استخدام طی شده است و تنها اعلام نشده است.

وی همچنین از صحبت‌های خود با معاون منابع انسانی این شرکت سخن گفت و بیان داشت: به زودی نتایج نهایی این آزمون اعلام خواهد شد.

چندی پیش نیز معاون منابع انسانی وزارت نفت تنها به بیان این سخن که تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که به زودی نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران را اعلام کنیم، اکتفا کرد.

کریم سلحشور گفت: به زودی تکلیف پذیرفته شدگان نهایی مشخص می شود.

وی یادآور شد: قبول داریم فرآیند اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این آزمون طولانی شده، اما موضوع در حال رسیدگی است.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت افزود: شرکت ملی نفت ایران، مسئولیت خود را در این زمینه انجام و معاونت منابع انسانی وزارت نفت، گزارش های لازم را به وزیر نفت ارائه داده است.

وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در اولین فرصت ممکن، نتایج بررسی‌ها را اعلام کرده و به نگرانی پذیرفته شدگان در آزمون خاتمه دهیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»، آزمون استخدامی‌ شرکت ملی نفت ایران روزهای پنجم و ششم اردیبهشت‌ماه سال ۹۲ در هشت حوزه شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.

در این آزمون استخدامی‌که به عنوان بزرگ‌ترین آزمون استخدامی‌کشور از آن یاد می‌شود، حدود ۱۲۹ هزار نفر به رقابت پرداختند.

مهر و آبان‌ماه سال جاری از میان پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی مصاحبه‌هایی انجام شد که بنا بود نتایج نهایی آن نیمه اول بهمن‌ماه سال ۹۲ اعلام شود، اما هنوز هیچ اعلامی‌صورت نگرفته است!

خبر ۲۸ اردیبهشت ۹۳ – نامه درخواست پیگری آزمون استخدامی شرکت ملی نفت جهت استخدام بیش از ۲۰۰۰ نفر

نماینده حوزه انتخابیه …
با سلام و احترام
«قَضَاءُ حَاجَةِ الْمُؤْمِنِ أَفْضَلُ مِنْ أَلْفِ حِجَّةٍ مُتَقَبَّلَةٍ بِمَنَاسِکِهَا»
برآوردن حاجت مؤمن برتر از هزار حج مقبول با همه آدابش است.
بهمن ماه سال ۹۱ ثبت نام در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت جهت استخدام بیش از ۲۰۰۰ نفر در کد رشته محل های اعلام شده در دفترچه این آزمون، آغاز شد. طبق زمان بندی اعلام شده، آزمون در اردیبهشت سال ۹۲ با شرکت بیش از ۱۲۰ هزار نفر برگزار شد تا بزرگترین آزمون استخدامی تاریخ کشور را لقب بگیرد. طبق زمان بندی اولیه اعلام شده در سایت ثبت نام، قرار بر این بود تا این بار تمامی مراحل اعلام نتایج، مصاحبه، گزینش و … تا پاییز ۹۲ انجام گیرد. نتایج اولیه آزمون با تاخیر در اواسط تیرماه ۹۲ اعلام شد.
حدود ۴۰۰۰ نفر برای ورود به مرحله بعدی (مصاحبه علمی – فنی و ارزیابی روانی) برگزیده شدند.معرفی برای مصاحبه هم با تاخیری یک ماهه در مهر و آبان ۹۲ انجام شد با این عنوان که “معرفی بعد از اخذ مجوزهای قانونی انجام خواهد شد”.
پس از طی این مراحل در ابتدا سایت آزمون، دی ماه را تاریخ اعلام نتایج نهایی مصاحبه های استخدامی ذکر کرد و سپس این تاریخ به نیمه اول بهمن ماه تغییر نمود، ولی این موضوع بدون هیچ توضیحی تا الان کشیده شده و در پیگیری‌های انجام شده از اداره استخدام شرکت ملی نفت ایران گفته شده که تمام این مدت لیست افراد قبول شده روی کارتابل وزیر نفت بوده و اصلا مشخص نیست تا کی ادامه پیدا خواهد کرد.
پذیرفته شدگان آزمون مذکور افرادی هستند که تنها با توکل بر خداوند متعال و تلاش فراوان موفق شده اند در زمره سه درصد پذیرفته شده آزمون قرار گیرند، این افراد در مدت بیش از یکسال از برگزاری آزمون تحت فشارهای روانی زیادی قرار گرفته با توجه به اینکه تمام پذیرفته شدگان از قشر جوان جامعه میباشند، وضعیت زندگی و ازدواج این افراد نیز به اعلام نتایج این آزمون گره خورده است. لذا از شما تقاضا داریم پیگیری لازم را برای به تاخیر نینداختن بیش از این اعلام نتایج را مبذول فرمایید، تا ضمن پایان دادن به نگرانی های خانواده های داوطلبین، روحیه تلاش را همچنان در قلب تمامی جوانان این سرزمین زنده نگاه دارید. عذرخواهی میکنم به خاطر طولانی شدن این گلایه نامه اما به جرات میگویم که تک تک سطور این نامه درد دل این چهار هزار نفر پذیرفته شده آزمون است. جوانانی که مراحل سخت اولیه را با شایستگی طی کرده اند و در حال حاضر با این وضعیت روبرو شده اند. جوانانی که بیشتر فرصت خدمت و اثبات شایستگی میخواهند تا فرصتی برای امرار معاش و مشغولیت.

بهرحال خداوند ارحم الراحمین است و بنده خود را زمین نمی گذارد،باشد که قفل دولت تدبیر به فضل خدا این قفل را نیز باز کند و فرصت خدمت و برداشتن باری از روی دوش صنعت نفت برای این نیروهای تازه نفس به سهم ایشان فراهم شود، انشالله …
سخن را با حدیثی از مولایمان امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام به پایان میبریم که فرمودند: همانا عهد و پیمانها گردن بندهایی هستند در گردن‌ها تا روز قیامت. کسی که پیوند آنها را نگهدارد ﴿وفای به عهد کند﴾، خداوند او را به مقصود می‌رساند و کسی که آن عهدها را بشکند، خداوند او را به خودش واگذارد.

امید ما بعد از خداوند یکتا به تدبیر شماست.

با تشکر و احترام

خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۳ – برقراری ارتباط مستقیم با وزیر نفت فراهم شد
همکاران مجموعه وزارت نفت و مردم شریف ایران، از این پس می توانند به طور مستقیم با وزیر نفت ارتباط برقرار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، با تاکید بیژن زنگنه؛ وزیر نفت، امکان برقراری ارتباط مستقیم با وی از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir فراهم شده است.

به این ترتیب، همکاران مجموعه وزارت نفت و  مردم شریف ایران، می توانند به طور مستقیم از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir با وزیر نفت در ارتباط باشند و شکایتها، پیشنهادها و مطالب موردنظر خود را به اطلاع وی برسانند.

زنگنه در بخشی از پیامی که به همین منظور منتشر کرده، اعلام کرده است: «مطالبی که به نشانی گفته شده ایمیل می شود، توسط افراد مورد اعتماد اینجانب مطالعه و موارد مهم آن هم به خود من برای اظهار نظر و احتمالا صدور دستور ارجاع می شود. اگر ارسال کنندگان ایمیل ها مایل باشند مطالبی را که ارسال می کنند، محرمانه بماند و به سلسله مراتب مسئولین نفت منعکس نشود، لطفا در ابتدای ایمیل خود این مطلب را تذکر دهند و مطمئن باشند که ان شاالله  به نظرشان عمل خواهد شد».

خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۳ – مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اخذ مجوز جذب ۴٧٠ نفر خبر داد

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اخذ مجوز جذب ۴٧٠ نفر خبر داد و اعلام کرد:عملکرد مدیران شرکت ملی پالایش و پخش نفتی ارزیابی می شود.

به گزارش پانا نیوز به نقل از وزارت نفت، حسن نصر اصفهانی مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اخذ مجوز جذب ۴٧٠ نفر از سال گذشته وجود دارد، گفت: این مجوز جهت اجرای آن فعالیت‌هایی در دست اقدام است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تعدادی نیروی انسانی از محل آزمون شرکت ملی نفت ایران برای مصاحبه و اقدامات بعدی آن دعوت شده اند، تصریح کرد: نیازهای سال ٩٣ نیز اعلام شده اند که بنا به سیاستهای توسعه ای وزارت نفت اقدام خواهد شد.

نصر اصفهانی همچنین به استقرار مرکز ارزیابی مدیران در آینده نزدیک در شرکت ملی پالایش و پخش نفتی اشاره کرد و افزود: پس از راه اندازی کامل این مرکز، نیروهایی که برای مدیریت آینده صنعت نفت نیاز است، بر اساس شاخصهای ویژه ای انتخاب و جهت آموزش‌‍های لازم به این مرکز اعزام می شوند.

خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۳  – سامان‌دهی قرارداد کارکنان غیر رسمی متوقف نیست

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با تاکید بر ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت تا پایان امسال، از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پانا نیوز، کریم سلحشور درباره جزئیات ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت با اشاره به اینکه حدود ۴٠ هزار نیروی قرارداد مدت موقت و حدود یک هزار نفر نیروی قرارداد مدت معین در صنعت نفت مشغول به کار است، گفت: طبیعی است هر شخصی که دارای کمترین میزان عاطفه انسانی است، نمی تواند نسبت به همکاران خود بی تفاوت باشد و در حال بررسی وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت هستیم.

به گفته وی اما ضوابط و مقررات قانون کار و الزاماتی که از سوی وزارت کار مورد تاکید است، این فرایند را تا حدودی پیچیده کرده و آنچه در این میان بدیهی و قطعی است، عزم و اراده مسئولان صنعت نفت برای ساماندهی مطلوب شرایط این دسته از کارکنان است و یقین بدانید که این موضوع با جدیت در دستور کار قرار دارد.

سلحشور با تاکید بر اینکه حقوق و دستمزد زمانی قاعده مند می شود که طبقه بندی مشاغل موجود باشد، افزود: این درحالی است که مشاغل این ۴٠ هزار نفر، طبقه بندی نشده است. ما باید در این زمینه با وزارت کار به توافق برسیم. دقت کنید که بسیاری از مشاغل موجود در نفت، با فضاهای کاری دیگر بیگانه است و بردن این مشاغل در طبقات خاص و متقاعد کردن وزارت کار، کار دشواری است.

وی درخصوص اعمال سابقه کار، تحصیلات و بسیاری از معیارهای دیگر در پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان قراردادی با اشاره به نبود تجربه مشابه در صنعت نفت و زمانبر بودن قاعده مند سازی نحوه پرداخت به این کارکنان قراردادی، تصریح کرد: با این حال این تعهد اخلاقی را برای خود قائل شده ایم که این موضوع را با جدیت پیگیری کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری، این دسته از کارکنان ساماندهی شوند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه مباحث مطرح شده در ماده ١٠ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، تنها کارکنان رسمی را دربرمی گیرد، خاطرنشان کرد: در تلاشیم از ظرفیت های قانونی موجود بیشترین استفاده را داشته باشیم تا تعداد بیشتری از خانواده صنعت نفت، از مزیت های این قانون برخوردار شوند. رئیس جمهوری، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری و وزیر نفت، افرادی هستند که به ترتیب مسئولیت تصویب، تایید و پیشنهاد مفاد این ماده را بر عهده دارند و امیدواریم این قانون در سال جاری، نهایی شود و به تصویب برسد.

این مقام مسئول در ادامه تبیین کرد: باتوجه به اینکه برای کارکنان قراردادی مدت معین، نظام پرداخت مشخصی تعریف شده و در برابر یک سمت خالی نشسته اند، دغدغه اصلی ما به کارکنان قرارداد مدت موقت بر می‌گردد و هم اکنون این کارکنان در دوره گذار به سر می برند و ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا پایان امسال، کار ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت نهایی شود.

سلحشور با پذیرش بیش از حد زمانبر شدن فرایند اعلام نهایی افراد پذیرفته شده در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت، از ارائه گزارش نهایی به وزیر نفت خبر داد و گفت: این اطمینان را می دهیم که نتایج نهایی در آینده ای نزدیک اعلام شود. منبع: وزارت نفت

خبر٢ اردیبهشت ٩٣ -  نتایج آزمون استخدامی شرکت نفت اعلام می‌شود

با گذشت یکسال از برگزاری ازمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، معاون منابع انسانی وزارت نفت اعلام کرد: تمام تلاش خود را انجام می دهیم که به زودی نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران را اعلام کنیم.

 

به گزارش پانا نیوز به نقل از وزارت نفت، کریم سلحشور از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران (که سال گذشته برگزار شده بود)، در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: به زودی تکلیف پذیرفته شدگان نهایی مشخص می شود.

 

وی یادآور شد: قبول داریم فرآیند اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این آزمون، طولانی شده، اما موضوع در حال رسیدگی است.

 

این مقام مسئول، افزود: شرکت ملی نفت ایران، مسئولیت خود را در این زمینه انجام و معاونت منابع انسانی وزارت نفت، گزارش های لازم را به وزیر نفت ارائه داده است.

 

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در اولین فرصت ممکن، نتایج بررسی ها را اعلام کرده و به نگرانی پذیرفته شدگان در آزمون خاتمه دهیم.

 

این در حالی است که با ادامه تاخیر در اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، برخی از پذیرفته شدگان در این آزمون مدعی هستند که وضعیت ازدواج آنها در گروی استخدام در نفت بوده و این در حالی است که نتایج آزمون استخدام در کارتابل برخی از مسئولان ارشد وزارت نفت بایگانی شده است.

 

به گزارش پانا نیوز، اسفند ماه ۱۳۹۱ شرکت ملی نفت ایران اقدام به ثبت نام جهت انجام آزمون استخدامی جهت اشتغال در نزدیک به ۲۷۰۰ رسته شغلی نمود و این آزمون در ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۲ با حضور ۱۲۹۰۰۰ نفر انجام گرفت و لقب بزرگترین آزمون استخدامی را به خود اختصاص داد.

خبر ۱۸ فروردین ۹۳ – نتایج آزمون استخدامی در کارتابل زنگنه 

اسفند ماه ۱۳۹۱ شرکت ملی نفت ایران اقدام به ثبت نام جهت انجام آزمون استخدامی جهت اشتغال در نزدیک به ۲۷۰۰ رسته شغلی نمود و این آزمون در ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۲ با حضور ۱۲۹۰۰۰ نفر انجام گرفت و لقب بزرگترین آزمون استخدامی را به خود اختصاص داد.

به گزارش پانا نیوز به نقل از سایت اصلاح طلب بهار، یکی از داوطلبان با ارسال نامه‌ای به بهارنیوز در این باره نوشته است: در ابتدا قرار بود نتایج در نیمه دوم اردیبهشت اعلام گردد.

پس از عملی نشدن این وعده، اعلام شد که نیمه اول خرداد نتایج اعلام می‌شود و همین طور تا نیمه اول تیر ماه این تعویقات ادامه یافت تا بالاخره نتایج اولیه در حدود ۱۷ تیر اعلام و به داوطلبان ابلاغ شد که در مرداد‌ماه، زمان انجام مصاحبه‌ها خواهد بود.

در مرداد ماه اعلام شد هفته آخر شهریور زمان مصاحبه اعلام خواهد شد و زمان برگزاری مصاحبه در مهر و آبان خواهد بود که این موضوع بوقوع پیوست. در روز مصاحبه به شرکت کنندگان اعلام شد که از هر دو نفر یک نفر جذب خواهد شد و دیماه زمان اعلام نتایج مصاحبه‌های فنی تخصصی خواهد بود.

داوطلبان در دی ماه که به سایت استخدامی شرکت نفت مراجعه کردند (azmoon.nioc.ir) با تعجب دیدیم که باز هم اعلام نتایج عقب افتاده و به نیمه اول بهمن ماه کشیده شده است و اکنون پس از گذشت یک ماه و نیم که به سایت مورد اشاره مراجعه می‌کنند همچنان نیمه اول بهمن ماه زمان اعلام نتایج درج شده است!

در پیگیری‌های انجام شده با اداره استخدام شرکت نفت معلوم شد که تمام این مدت لیست افراد قبول شده روی کارتابل وزیر است.

ضمنا پروسه استخدامی وزارت دفاع و نیز شهرداری‌ها، به حالت تعلیق درآمده و بیم آن می‌رود که نتایج شرکت نفت نیز با سرنوشت مشابهی مواجه گردد. قابل ملاحظه است که این افراد، از بین نزدیک ۱۳۰۰۰۰ نفر برگزیده شده‌اند و به نوعی، نخبگان علمی این جامعه محسوب می‌گردند.

پایا نیوز

خبر ۱۶ فروردین ۹۳ – ۵۰۰۰ نفر در انتظار یک امضا

در اسفند ماه گذشته شرکت ملی نفت ایران اقدام به ثبت نام جهت انجام آزمون استخدامی جهت اشتغال در نزدیک به ۲۷۰۰ رسته شغلی نمود و این آزمون در ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۲ با حضور ۱۲۹۰۰۰ نفر انجام گرفت و لقب بزرگترین آزمون استخدامی را به خود اختصاص داد.

در ابتدا قرار بود نتایج در نیمه دوم اردیبهشت اعلام گردد. پس از عملی نشدن این وعده، اعلام گردید که نیمه اول خرداد نتایج اعلام خواهد شد و همین طور تا نیمه اول تیر ماه این تعویقات ادامه یافت تا بالاخره نتایج اولیه در حدود ۱۷ تیر اعلام شده و گفتند در مرداد ماه، زمان انجام مصاحبه‌ها اعلام خواهد شد.

در مرداد ماه اعلام شد هفته آخر شهریور زمان مصاحبه اعلام خواهد شد و زمان برگزاری مصاحبه در مهر و آبان خواهد بود که این موضوع بوقوع پیوست.

در روز مصاحبه به شرکت کنندگان اعلام شد که از هر دو نفر یک نفر جذب خواهد شد و دیماه زمان اعلام نتایج مصاحبه‌های فنی تخصصی خواهد بود. در دیماه که به سایت استخدامی شرکت نفت مراجعه گردید  (azmoon.nioc.ir) با تعجب دیدیم که باز هم اعلام نتایج عقب افتاده و به نیمه اول بهمن ماه کشیده شده است.

اکنون پس از گذشت یک ماه و نیم که به سایت مورد اشاره مراجعه می‌گردد همچنان نیمه اول بهمن ماه زمان اعلام نتایج درج شده است. در پیگیری‌های انجام شده با اداره استخدام شرکت نفت معلوم گردید که تمام این مدت لیست افراد قبول شده روی کارتابل آقای وزیر است و ایشان توجهی به این موضوع ندارند و اعلام می‌دارند که هنوز هیچ زمانی برای اعلام نتایج متصور نیست.

در ضمن، شایان توجه است که مدت زمان بسیاری از این پروسه در زمان دولت جدید بوده که شعار اشتغال جوانان را در زمان انتخابات! سر می‌داد. ضمنا در زمان همین دولت استخدامی وزارت دفاع و نیز شهرداری‌ها، به حالت تعلیق درآمده و بیم آن می‌رود که نتایج شرکت نفت نیز با سرنوشت مشابهی مواجه گردد.

قابل ملاحظه است که این افراد، از بین نزدیک ۱۳۰۰۰۰ نفر برگزیده شده‌اند و به نوعی، نخبگان علمی این جامعه محسوب می‌گردند.

خبر ۲۱ اسفند ۹۲ - طبق اعلام وزارت نفت و پیگیری های وب سایت estekhtam.com  انجام شده مشخص شده است که نتایج آزمون مشخص است ولی بنا به دلایلی (امضاء) هنوز در سایت وزارت نفت قرار نگرفته است! و ما هم منتظر این امضاء و نشر قبولیهای این آزمون مهم هستیم

خبر ۱۹ اسفند ۹۲ -پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی اردیبهشت‌ماه شرکت ملی نفت ایران هم‌چنان باید منتظر نتایج نهایی باقی بمانند.

آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران روزهای پنجم و ششم اردیبهشت‌ماه سال ۹۲ در هشت حوزه شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.

در این آزمون استخدامی که به عنوان بزرگ‌ترین آزمون استخدامی کشور از آن یاد می‌شود، حدود ۱۰۰ هزار نفر به رقابت پرداختند.

مهر و آبان‌ماه سال جاری از میان پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی مصاحبه‌هایی انجام شد که بنا بود نتایج نهایی آن نیمه اول بهمن‌ماه سال ۹۲ اعلام شود، اما هنوز هیچ اعلامی صورت نگرفته است.

با آخرین پیگیری‌های خبرنگار ایسنا از اداره استخدام شرکت ملی نفت ایران هنوز هیچ زمانبندی برای اعلام نتایج در نظر گرفته نشده و شرکت‌کنندگان هم‌چنان باید منتظر باشند.

نوع مطلب : نیم رخ، عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه بیست و نهم فروردین 1396 09:06 ب.ظ
Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would
be ok. I'm definitely enjoying your blog and look forward to
new posts.
شنبه دوازدهم فروردین 1396 08:38 ب.ظ
Piece of writing writing is also a excitement, if you know
afterward you can write otherwise it is complex to write.
جمعه چهاردهم شهریور 1393 12:28 ق.ظ
سلام. خسته نباشی. اگه دوست داشتی بازی با برنامه های جدید کامپیوتر و آندروید رو دانلود کنی یه سری به سایت ما بزن. دمت گرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :