تبلیغات
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.حضرت علی(ع) - استخدامی های سراب گونه وزارت نفت به کجا رسیده؟؟؟
پنجشنبه سیزدهم شهریور 1393  11:20 ب.ظ    ویرایش: پنجشنبه سیزدهم شهریور 1393 11:54 ب.ظ
نوع مطلب: مهندسی نفت ،عمومی ،نیم رخ ،

خبر ۱۲ شهریور ۹۳ استختام :  نحوه محاسبه امتیاز شرکت کنندگان آزمون

آزمون استخدامی شرکت نفت که در اردیبهشت سال ۹۲ برگزار شد و بعد از طی مراحل مصاحبه استخدامی اعلام نتیجه آن تا شهریور ماه سال ۹۳ به تاخیر افتاد.
اکنون که اسامی پذیرفته شدگان اعلام شده حق بسیاری از افراد در این آزمون خورده شده که بنده فقط یکی از صد ها نفر از آنها میباشم. لازم میبینم از طرف آن صد ها نفر توضیحاتی را برای شما بفرستم تا شاید شما با توجه به رسالت روزنامه نگاری خود با انتشار آن کمک به جوانانی کنید که دستشان از همه جا و زبانشان از هر سخنی کوتاه میباشد .
۱-چگونگی محاسبه ی نمره ی کل داوطلب:
فرض کنید نمره ی آزمون کتبی شخصی شده ۸۰۰ و نمرات مصاحبه ی تخصصی و شایستگی به تربیب ۸۰ و ۵۰ گرفته
حد نصاب قانونی (۴۰) بوده و این فرد در پردازش نهایی راه پیدا میکند .
الف )اول شصت درصد نمره ی آزمون کتبی حساب میشود که داریم
۸۰۰*۰٫۶۰=۴۸۰
ب) چهل درصد مجموع نمرات مصاحبه هم حساب میشودکه داریم
۸۰+۵۰= ۱۳۰
۰٫۴۰*۱۳۰=۵۲
حال نمرات بدست آمده الف و ب با هم جمع میشوند: ۵۲+۴۸۰=۵۳۲
نمره ی کل فرد بالا شده ۵۳۲
۲-ملاک تمام قوانین که باید شامل ما شود زمان برگزای آزمون یعنی اردیبهشت ۹۲ میباشد این قوانین شامل حداکثر سن , تاریخ فراغت از تحصیل , زمان صادر شدن کارت پایان خدمت و حدنصاب ها ی آزمون و غیر ه و …
همان طور که میدانید حد نصاب در آن زمان ۴۰ بوده است.
۳-حد نصاب در اردیبهشت سال ۹۲ فقط برای مصاحبه ی تخصصی ۴۰ بوده برای مصاحبه ی روانشناختی حد نصابی وجود نداشته ولی در حد نصاب غیر قانوبی جدید نه تنها حد نصاب ۶۵ شده بلکه برای هر دو مصاحبه آن اعمال میشود.
۴-در واقع حد نصاب اعمالی کنونی از ۴۰ به ۱۳۰ رسیده !!
شاید بپرسید چرا ؟
همان طور که توضیح دادم حد نصاب قانونی قبلی ۴۰ بوده و فقط برای مصاحبه ی تخصصی باید اعمال میشده ولی اکنون حد نصاب نصاب برای هر دو مصحبه اعمال میشود و در واقع حد نصاب مجموع مصاحبه ها نه تنها ۱۳۰(۶۵+۶۵) نیست بلکه ی چیزی بدتر از اونه مثلا فردی را درنظر بگیریدکه نمرات مصاحبه تخصصی اش شده ۹۰ ومصاحبه ی روانشناختی اش شده ۶۰ چنین فردی مجموع نمرات مصاحبه اش میشود ۱۵۰ و اگر حد نصاب مجموع ۱۳۰ (۶۵+۶۵) بود به پردازش راه پیدا میکرد
ولی اکنون چون یکی از مصاحبه هایش شده ۶۰ راه پیدا نکرده
۵-علاوه بر تمام اتفاقاتی که رخ داده من یکیشو میگم که بینید با ما چه کرده اند لطف کنید با دقت بخونین متوجه میشوید که چه شده است:
فرض کنید فرد الف نمره کتبی اش شده ۸۵۰ و نمرات مصاحب اش هم شده ۷۰و ۶۴
فرد ب نمره ی آزمون کتبی اش شده ۸۰۰ و حتی در خوشبینانه ترین حالت نمرات مصاحبه ی این فرد شده ۷۵و ۷۰
درست است که فرد ب نمرات مصاحبه اش از فرد الف بهتر است ولی فراموش نکنید که فقط چهل درصد نمرات مصاحبه مورد ملاک است ولی تاثیر نمره ی کتبی ۶۰ درصد است
اگر با فرمول که در بالا نوشتم و حد نصاب قانونی (۴۰) نمرات این دو فرد را حساب کنید نمرات به تربیب مشود:
فرد الف :۵۶۳٫۶
فرد ب م:۵۳۸
خوب اگر حد نصاب قانونی(۴۰) ملاک عمل قرار میگرفت فرد اول چون نمره آزمون کتبی اش بیشتر است باید قبول میشد ولی اکنون با اعمال حد نصاب غیر قانونی(۶۵+۶۵) فرد دوم قبول شده است
و برای این میگم که این دیگه آخر حق خوریه چون که اگر بنا را به کم کردن ظرفیت ها بدانیم نه تنها در مورد این دو نفر ظرفیتی کم نشده بلکه حق مسلم فرد پیروز خورده شده و کس دیگری به جای او قبول شده است.که این دیگه واقعا آخر حق خوریه از این بدتر دیگه نداریم.
یعنی کارشناسایی که قرار بوده طوری قوانین را عوض کنن که ظرفیت ها کم بشه طوری ناشیانه عمل کردند که در برخی موارد نه تنها ظرفیتی کم نشده بلکه شخص دیگری که لیاقت نداشته قبول شده
اگر ملاک کم کردن ظرفیت ها بود (که حتی آن هم غیر قانونی است به نظر من و من به زیر بار آن هم نمیرود ولی به فرض محال میپذیرم) باید طوری قوانین را تغییر میدادن که حد اقل اگر نفر برتر جایی قبول نمیشد هیچ کس هم که نمراتش زیر او هست هم مردود میشد نه اینکه نه تنها حق نفر اول خورده شده بلکه کس دیگر که از او ضعیف تر است به جای او قبول شود.
۶-کارشناسان مصاحبه بر مبنای حد نصاب ۴۰ به شرکت کننده گان امتیاز داده اند مثلا وقتی یکی ۶۰ شده از نظر کارشناس مصاحبه او از حد نصاب بالاتر بوده اگر به آن کارشناس میگفتند که حد نصاب ۶۵ است صد در صد به او ۸۰ میدادند.   

خواهشمندم ادامه مطلب رو بخونید :


خبر ۸ شهریور ۹۳ استختام : ابتکار غیرقانونی وزارت نفت در استخدام

به گزارش «عصر نفت»، تجمع کنندگان با شعارهای، الله اکیر خامنه ای رهبر، لبیک یا خامنه ای، زنگنه زنگنه عدالت عدالت، زنگنه زنگنه صداقت صداقت، زنگنه زنگنه تعهد تعهد، زنگنه زنگنه نخبگان نخبگان، زنگنه زنگنه انتظار انتظار، تحصن تحصن تا اصلاح نتایج، تحصن تحصن تا اعلام نتایج، دیدار با سلحشور حق مسلم ماست و … به تجمع خود ادامه داده اند.

نماینده این گروه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: براساس تعهد شرکت ملی نفت، قرار بود ۲۶۷۶ نفر در این شرکت استخدام شوند اما پس از یک سال معطلی، اعلام کرده اند فقط ۱۱۲۴ نفر به استخدام در می آیند که عین بی قانونی است.

وی افزود: در آزمون شرکت ملی نفت در سال ۱۳۹۲، بیش از ۱۳۰ هزار داوطلب شرکت کرده اند که از این میان ۲۶۷۶ نفر نمره قبولی در ازمون دریافت کرده اند که حذف بیش از نیمی از قوبل شدگان مصداق بی تعهدی است.

وی یکی از خواسته های تجمع کنندگان را تاثیر مصاحبه در گزینش نهایی عنوان کرد و گفت: طبق قانون، تاثیر مصاحبه در گزینش فقط ۴۰ درصد است اما وزیر نفت یک شبه میزان آن را ۶۵ درصد افزایش داد تا تخطی از قانون استخدامی شرکت نفت عینیت کامل پیدا کند.

وی افزود: تاثیر آزمون در پذیرش به صفر رسیده است و مصاحبه نقش اصلی را در پذیرش نهایی را ایفا می کند به طوری که رتبه های برتر استانی از پذیرش جا مانده و فردی با رتبه ۳۰ به استخدام درآمده است. در چنین شرایطی اعمال نفوذ می تواند حق افرادی که باید پس از یکسال به خواسته خود برسند پایمال کند.

گفتنی است وزیر نفت یک روز پیش از حضور در مجلس برای ارائه توضیحاتی در باره تاخیر در اعلام نتایج استخدام شرکت ملی نفت، شبانه اعلام کرد که فهرست پذیرفته شدگان روی سایت این وزارتخانه منتشر شده است تا حمید رسایی سوال خود را پس بگیرد.

خبر ۸ شهریور ۹۳ استختام : دومین تجمع معترضین نسبت به این آزمون در مقابل وزارت نفت

در حالی که بیش از یک سال از برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت می‌گذرد، امروز دومین تجمع معترضین نسبت به این آزمون در مقابل وزارت نفت برگزار شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از دانا، تعدادی از معترضین به آزمون استخدامی وزارت نفت امروز در مقابل ساختمان این وزارت خانه در خیابان طالقانی تجمع کردند.
بر اساس این گزارش تعداد تجمع کنندگان در حدود ۸۰ نفر است که پلاکارد هایی با عنوان «۲۶۷۶ نفر کجائید» در مقابل وزارت نفت حضور یافته اند.  در اردیبهشت ماه سال گذشته بود که وزارت نفت آزمون استخدامی را برای جذب حدود ۳۰۰۰ نفر برگزار کرد. بر این اساس آزمون استخدامی در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ با حضور حدود ۱۰۰ هزار داوطلب به عنوان بزرگترین آزمون استخدامی کشور در شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد. این در حالی است که وعده‌های مسوولان برای اعلام نتایج اولیه این آزمون در نیمه دوم اردیبهشت و خرداد ماه عملی نشد تا اینکه در اواسط تیرماه ۱۳۹۲ اعلام و به شرکت کنندگان ابلاغ شد. در عین حال در انجام سایر فرایندهای استخدامی نیز تاخیرهایی وجود داشت تا اینکه در پاییزسال گذشته مصاحبه با پذیرفته شدگان آزمون کتبی انجام شد. با وجود اینکه قرار بود که نتایج نهایی حداکثر تا بهمن ماه سال ۱۳۹۲ اعلام شده و متقاضیان تعیین تکلیف شوند؛ اما هنوز بعد از گذشت بیش از یک سال و سه ماه از این آزمون، استخدام‌های این آزمون تعیین تکلیف نشده است.این در حالی است که یکی از اعتراض های اصلی تجمع کنندگان در خصوص نحوه برگزاری آرمون است که این آزمون طبق مقررات اولیه درج شده در شرایط آزمون برگزار نشده است. به عنوان مثال در شرایط اولیه سهم مصاحبه ۴۰ در صد اعلام شده است اما با گذشت یک سال از این آزمون سهم مصاحبه در این آزمون استخدامی به ۶۵ درصد رسیده است که بسیاری از پذیرفته شدگان نسبت به این موضوع اعتراض دارند. پیش از این نیز در اردیبهشت ماه سال ۹۳ حدود ۱۰۰ نفر از معترضین در مقابل مجلس شورای اسلامی برای تحقق خواسته هایشان تجمع کردند. خبرهای تکمیلی این تجمع متعاقباً اعلام می شود.

خبر ۳ شهریور ۹۳ استختام : با آرزوی قبولی دوستان و همراهان سرانجام نتایج اعلام شد .

لینک اعلام نتایج آزمون نفت

مجموعه مقررات اداری و استخدامی نفت ۱۳۸۶

خبر ۳ شهریور ۹۳ استختام : وزیر نفت اعلام کرد که مجوز استخدامی هزار و ٢٠٠ نفر را دریافت کرده است و این افراد را استخدام می‌کند

باهنر گفت: وزیر نفت اعلام کرد که مجوز استخدامی هزار و ٢٠٠ نفر را دریافت کرده است و این افراد را استخدام می‌کند.

به گزارش خبرنگار شانا، حمید رسایی، در قالب تذکر درباره دلیل پس گرفتن سئوالش از وزیر نفت که امروز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته بود گفت:در اردیبهشت ١٣٩٢ آزمون استخدامی وزارت نفت با حضور ٩۴ هزار و ٩٢١ داوطلب برگزار شد که نتایج اولیه آزمون در ٢۶ تیرماه اعلام شد.

وی با بیان این که باید ٢ هزاز و ۶٧۶ نفر متخصص در شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت مشغول به فعالیت می شدند ادامه داد: از این میان حدود ۶٠٠ نفر سهمیه خانواده شهدا و ١٣۴ نفر بورسیه نفت بودند که به این ترتیب ۴۵٠٠ نفر را واجد شرایط اعلام می کنند که بر حسب شرایط و ضوابط پذیرفته شده‌اند که نیمی از آنها بعد از مصاحبه های علمی انتخاب خواهند شد.

رسایی افزود: بعد از بررسی ١٧٧ کمیته علمی مجزا و براساس گروههای شغلی که با مجوز مهندس زنگنه تشکیل می شود، آبان ٩٢ مصاحبه انجام شد و اعلام کردند ٢۵ آذرماه نتایج منتشر می شود.

نماینده مردم تهران گفت: دوم اردیبهشت ماه آقای سلحشور معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی عذرخواهی کرده و می‌گویند بزودی اسامی اعلام می شود. ٢٧ خردادماه بنده در کمیسیون انرژی سئوالی مبنی بر این که چرا نتایج آزمون اعلام نمی شود مطرح کردم که بعد از آن نمایندگان نیز تذکر دادند.

عضو کمیسیون اصل نود با بیان این که بعد از طی همه مراحل این سئوال در دستور کار صحن علنی قرار گرفت گفت: شب گذشته وزارت نفت بعد از حدود ١٠ ماه نهایتا نتایج را اعلام کرد، البته کامل اعلام نکرد.

وی ادامه داد: دیشب با مسئولان وزارت نفت صحبت کردم که اعلام کردند اسامی هزار و ١٢٣ نفر اعلام شده است.

رسایی گفت: بنده فعلا از سئوال انصراف می دهم.

وزیر نفت مجوز استخدام ١٢٠٠ نفر را دریافت کرده است

باهنر با انتقاد از نحوه تذکر رسایی افزود: آقای رسایی تمام مراحل سئوال خود را گفتند؛ وزیر نفت هم اعلام کرده است مجوز استخدامی هزار و ٢٠٠ نفر را دریافت کرده است و این افراد را استخدام می‌کند، وزارت نفت گفته است ما به تکلیفمان عمل می‌کنیم و تمام.
وی با قدردانی از نماینده سئوال کننده بخاطر پس گرفتن سئوال از زنگنه گفت: ان شالله وزارتخانه با تعهداتی که داده است کار را پیگیری کرده و مسئله را به نتیجه می رساند.

خبر ۱ شهریور  ۹۳ استختام: اذعان زنگنه به قانونی بودن آزمون استخدامی شرکت نفت

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه وزیر نفت به قانونی بودن آزمون استخدامی اذعان دارد گفت: وی به مجلس دعوت شده است تا پاسخگوی علت بلاتکلیفی چهار هزار نفر پس از برگزاری این آزمون باشد.
حمید رسایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره علت سؤال از وزیر نفت گفت: سؤال در خصوص چهار هزار نفری است که پس از آزمون استخدامی وزارت نفت، بلاتکلیف رها شدند و تکلیف آنها را هم معلوم نمی‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه قانونی بودن آزمون استخدامی حرف وزیر نفت است یادآور شد: این آزمون در زمان آقای زنگنه برگزار شده است.
وی با بیان این که وزارت نفت اعلام کرده که به این تعداد نیرو نیازی ندارد گفت: اگر چنین نیازی احساس نمی‌َشد، چرا آزمون برگزار شد؟‌ چرا از افراد مصاحبه گرفته شد؟
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات با اظهار این که استخدام وزارت نفت با مجوز قانونی انجام شده است گفت: وزیر نفت نیز به قانونی بودن این امر اذعان دارد.
به گزارش تسنیم، اردیبهشت سال ۹۲ شرکت ملی نفت ایران پیرو اطلاعیه سراسری قبلی این شرکت، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرد. نتایج اولیه این آزمون با تأخیر فراوان اعلام شد و پاییز، زمان انجام مصاحبه پذیرفته شدگان تعیین شد. یک ماه پس از برگزاری مصاحبه قرار بود از چهار هزار داوطلب پذیرفته شده نیمی به عنوان پذیرفته شده نهایی انتخاب شوند اما از آن زمان تاکنون علی‌رغم اطلاعیه‌های مداوم شرکت ملی نفت و وزارت نفت مبنی بر تعیین تکلیف این افراد هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

خبر ۱ شهریور  ۹۳ استختام: نامه کمیسیون انرژی مجلس به وزیر نفت

خبر ۲۱ مرداد ۹۳ استختام:  موافقت دولت با استخدام نفتی‌ها/ نتایج آزمون استخدامی اعلام می‌شود

معاون وزیر نفت از موافقت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری برای جذب بخشی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت در آینده نزدیک خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم سلحشور معاون منابع انسانی وزارت نفت درباره آخرین وضعیت اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، گفت: به دنبال درخواست بیژن زنگنه، وزیر نفت از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری برای موافقت با استخدام پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، اسامی پذیرفته شدگان به زودی اعلام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به مذاکرات و جلسات انجام گرفته با معاونت انسانی رئیس جمهوری، تصریح کرد: بخشی از تقاضای وزارت نفت مورد تایید این معاونت قرار گرفته و بر این اساس به زودی اسامی پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت اعلام می شود.

اخیرا احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر نفت، خواستار تعیین تکلیف آزمون استخدامی صنعت نفت شده بود.

خبر ۲۱ مرداد ۹۳ استختام: توضیحات وزیر نفت درباره آزمون‌های استخدامی شرکت نفت

خبر ۲۱ مرداد ۹۳ استختام:وضعیت جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود

خبر ۱۹ مرداد ۹۳ استختام : تجمع ۵۰ نفر از پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون نفت مقابل مجلس

صبح امروز حدود ۵۰ نفر از پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران مقابل درب شمالی مجلس شورای اسلامی تجمع کرده اند و خواهان دیدار با رئیس مجلس و پایان دادن به ۱۶ ماه انتظار خود شده اند.

به گزارش نامه نیوز، اردیبهشت سال ۹۲ شرکت ملی نفت ایران پیرو اطلاعیه سراسری قبلی این شرکت، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرد. نتایج اولیه این آزمون با تأخیر فراوان اعلام شد و پذیرفته شدگان آن پاییز برای انجام مصاحبه به محل های اعلام شده رفتند. پس از برگزاری مصاحبه از چند هزار داوطلب پذیرفته شده، قرار بود تا ماه بعد نتایج پذیرفته شدگان نهایی اعلام شود اما باز هم اعلام نتایج با تأخیر مواجه شد.

ابتدای زمستان سال گذشته در وب‌سایت آزمون شرکت ملی نفت ایران اطلاعیه ای درج شد مبنی بر اینکه ” نتایج نهائی مصاحبه های استخدامی ، نیمه اول بهمن ماه صرفاً از طریق همین پایگاه اینترنتی اعلام خواهد شد .” اما تا امروز هیچ خبری از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون نیست.

صبح امروز حدود ۵۰ نفر از پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران مقابل درب شمالی مجلس شورای اسلامی تجمع کرده اند و با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواهان دیدار با رئیس مجلس و پایان دادن به ۱۶ ماه انتظار خود شده اند.

   


نظرات()  
erectile shake
پنجشنبه دوم خرداد 1398 03:56 ق.ظ
compare ed treatments http://viagralim.us compare ed treatments !
This info is invaluable. When can I find out more?
BHW
یکشنبه سوم اردیبهشت 1396 03:01 ق.ظ
Howdy! I simply would like to offer you a big thumbs up
for your great info you have got here on this post. I'll
be coming back to your website for more soon.
پاسخ ولایت عشق : due ya were here as a nightingale ,i never be here thoughts. so we hope not be misunderstanding each other
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.حضرت علی(ع)

(سلامتی امام زمان صلوات )